Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta mücadelesi sona erdi

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi’nde ikinci haftayı da geride bıraktık.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Günü sona erdi

29 Ocak Cumartesi günü Fenerbahçe Espor’un 5 Ronin ekibi ile karşı karşıya gelmesi ile başlayan Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta mücadelesi, 30 Ocak Pazar günü saat 18:00’da Papara SuperMassive Blaze ile Galatasaray Espor arasında oynanan karşılaşma ile sona erdi.

Kış Mevsimi’nin ikinci haftası açılış karşılaşmasında fastPay Wildcats ile Fenerbahçe Espor karşı karşıya geldi. Toplamda 35 dakika süren karşılaşmada ilk kanı alan Wildcats, oyunda öne ilk dakikalarda geçmeyi başardı. Kafa kafaya ilerleyen karşılaşmada rakibinin hatalarını değerlendiren IW tarafı dakika 35’de Fenerbahçe Espor’un Nexus’unu yok ederek galibiyete ulaştı.

Günün ikinci karşılaşmasında Beşiktaş Espor ile Nasr Esports karşı karşıya gelen takımlardı. Siyah beyazlı taraf karşılaşmaya 2’ye 1’lik bir skor takası ile birlikte başlayıp erken oyunda takım savaşına girse de, elde ettiği üstünlüğü kullanamadı ve Nasr Esports iyi bir geri dönüş yaptı. Heyecanlı takım savaşlarının ardından dakika 30’da Nasr yüzü gülen taraf oldu.

Lige iyi skorlar ile başlayan iki takım 5 Ronin ve Team Aurora’nın karşılaşması saat 16:00’da başladı. İlk kanı dakika üçte Aurora’nın alması ile başlayan kartopu giderek büyüdü. Rakibinin Nexus’unu dakika 24’te yok etmeyi başaran Team Aurora, birinci haftanın ardından ikinci haftayı da namağlup kapattı.

Günün dördüncü karşılaşması Galakticos ile Dark Passage ekipleri arasında oynandı. Galakticos’un sezondaki ilk galibiyetini almak için çıktığı karşılaşma GAL üstünlüğü ile başladı. Rakibi ile arasındaki altın farkını oldukça açan Galakticos, kaybettiği takım savaşlarının ardından rakibinin durumu eşitlemesine izin verdi. GAL tarafı maçı bırakmayarak öne geçse de, beklenen bitirme hamlesini yapamadı ve dakika 36’da kaybeden taraf oldu.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta kapanış karşılaşması SuparMassive Blaze ile Galatasaray arasında gerçekleşti. Skor tarafında 2 galibiyet 1 mağlubiyet ile eşit olan takımlardan SuperMassive Blaze, oyunun ilk dakikalarından itibaren alt koridorda yakaladığı ivmeyi dakikalar ilerledikçe Sihirdar Vadisi’nin diğer alanlarına taşıdı. Emin adımlar ile rakibini kuşatan SMB ekibi sezondaki üçüncü galibiyetini kazandı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün sonuçları

  • 14:00 – fastPay Wildcats 1 – 0 Fenerbahçe Espor
  • 15:00 – Beşiktaş 0 – 1 Nasr Esports
  • 16:00 – 5 Ronin 0 – 1 Team Aurora
  • 17:00 – Galakticos 0 – 1 Dark Passage
  • 18:00 – Papara SuperMassive Blaze 1 – 0 Galatasaray Espor

İlginizi Çekebilir:

Yeni VALORANT raporlama sistemi Alarmbot tanıtıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor