Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 8.haftası sona erdi

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 8.hafta karşılaşmaları sona erdi.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 8.hafta 1.gün sona erdi

Yavaş yavaş grup aşamasının sonuna gelindiği Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi’nde 8.hafta karşılaşmaları da sona erdi. 12 Mart Cumartesi günü Galakticos – Papara SuperMassive Blaze karşılaşması ile başlayan hafta 13 Mart Pazar günü oynanan 5 Ronin – fastPay Wildcats karşılaşması ile sonuçlandı.

Haftanın son gününde açılışı Galatasaray Espor – Beşiktaş Espor karşılaşması yaptı. Galatasaray oyunun erken dakikalarında kule altı baskını deneyerek ilk kanı kaybetse de, dokuzuncu dakikada gerçekleşen takım savaşının ardından katliam yaparak öne geçmeyi başardı. Kısa süre içerisinde durumu eşitleyen Beşiktaş ile Galatasaray arasında rekabet sürerken, kazandığı takım savaşı ve aldığı Baron’un ardından öne geçen Galatasaray, yakaladığı üstünlük ile dakika 23’de galibiyete ulaştı.

Günün ikinci karşılaşmasında Galakticos ile Fenerbahçe Espor karşılaştı. İlk skoru alt koridorda Fenerbahçe alsa da, Galakticos yaptığı baskınlar ile durumu eşitlemeyi başardı. Kafa kafaya giden karşılaşmada rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Fenerbahçe 30.dakikada Nexus’u yok etti.

Saat 16:00’da başlayan günün üçüncü karşılaşmasında Papara SuperMassive Blaze ile NASR Esports karşılaştı. Oldukça heyecanlı başlayan karşılaşmada 20.dakikaya NASR Esports hem altın hem de skor farklı ile girse de, kaybettikleri takım savaşı ile rakibinin durumu eşitlemesine sebebiyet verdiler. Rekabetin  üst noktaya ulaştığı karşılaşmada 29.dakikada katliama imza atan Papara SuperMassive Blaze, aldığı Baron ve Ejder ile rakibinin inhibitörlerini yok ederken, dakika 37’de galibiyete ulaştı.

Info Yatırım Aurora ile Dark Passage’ın karşılaştığı günün dördüncü karşılaşması saat 17:00’da başladı. İlk kanı alan Aurora tarafı maçın başında kazandığı avantajı diğer koridorlara da yayarak güçlenirken, girdiği takım savaşlarında galibiyet ile ayrıldı. Dakika 24’de rakibinin Nexus’unu yok eden Aurora, ligdeki 9.galibiyetini aldı.

Günün son karşılaşmasında ligde zirveye oturan fastPay Wildcats ile gözü zirvede olan 5 Ronin ekipleri karşılaştı. Maçın ilk dakikalarında başlayan skor takasları ile rekabet artarken, seyir zevki de arttı. Karşılaşmanın başında öne geçtiğini gördüğümüz lider Wildcats, avantajını maçı sonlandırmak için kullanamadı. 2 Nexus kulesinden birini kaybeden 5 Ronin, dakika 32’de kazandığı takım savaşının ardından Baron, Kadim Ejderha ve takım savaşını kazanmasının ardından yaptığı atak ile birlikte mükemmel bir geri dönüş yaparak galibiyete ulaştı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 8.hafta 2.gün sonuçları

14:00 Galatasaray Espor 1 0 Beşiktaş Espor
15:00 Galakticos 0 1 Fenerbahçe Espor
16:00 Papara SuperMassive Blaze 1 0 NASR Esports
17:00 Info Yatırım Aurora 1 0 Dark Passage
18:00 5 Ronin 1 0 fastPay Wildcats

İlginizi Çekebilir:

Bora Koçyiğit: “VCT EMEA Liginde işler istediğimiz gibi olmadı”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor