Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali Şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats oldu!

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali şampiyonluğuna DenizBank İstanbul Wildcats ulaştı!

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali Şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats oldu!

Geçtiğimiz günlerde sizler ile Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali’ne dair detayları paylaşmıştık. Bugün yani 12 Ağustos Cumartesi günü ise mevsimin en iyi iki takımı DenizBank İstanbul Wildcats ve NASR Esports, şampiyonluk unvanı için ter döktü.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir’de düzenlenen finalin adresi bu sefer Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ydi. İki takım arasındaki merakla beklenen beş maçlık serinin startı saat 17.00’da verildi.

Beş maçlık serinin ilk karşılaşması aynı zamanda tüm serinin de en uzun karşılaşması oldu. Toplamda 40 dakika 55 saniye süren mücadele sonrasında yüzü gülen taraf  İstanbul Wildcats ekibi oldu.

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali şampiyonu: DenizBank İstanbul Wildcats

Serinin 37 dakika süren ikinci karşılaşmasında NASR Esports galibiyete ulaşarak kolay lokma olmadığını gösterdi. Beş maçlık serinin üçüncü maçında ipleri eline alan İstanbul Wildcats, 24 dakikada hanesine yeni bir galibiyet yazdırdı ve seride durum 2-1 oldu.

Serinin dördüncü ve son maçında ise İstanbul Wildcats yakaladığı kartopu etkisini devam ettirdi. 35. dakikaya ulaşıldığında rakibi NASR Esports’un Nexus’unu yok ederek seriyi kazanan DenizBank İstanbul Wildcats, Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali Şampiyonu oldu!

Hali hazırda EMEA Masters Summer 2023’e katılma hakkı kazanan takım, NASR Esports’u mağlup ederek şampiyonluk unvanı ile birlikte Liquipedia’nın verilerine göre 8 bin Euro(12 Ağustos 2023 itibari ile 236 bin 203 TL) para ödülünün de sahibi oldu.

Sizler bu seri hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce temsilcilerimiz EMEA bölgesindeki diğer takımlar karşısında nasıl bir performans sergileyecek? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

LoL itibar nedir? League of Legends itibar ne işe yarar?

LoL Arena modu kalıcı mı? Arena modu ne zaman gidecek?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor