Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Eternal Fire koçu Fabre, hükmen mağlup olmaları hakkında konuştu

Eternal Fire koçu Fabre, hükmen mağlup olmalarının ardından düşüncelerini paylaştı.

Eternal Fire koçu Fabre, hükmen mağlup olmaları hakkında konuştu

Türkiye’deki espor dünyasının büyük bir kısmının gözünü Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali’ne çevirdiği saatlerde, CS:GO alanındaki temsilcilerimizden Eternal Fire da oldukça yoğun bir takvimde mücadele ediyordu.

Temsilcimiz, 12 Ağustos Cumartesi gününün akşamı oldukça yakında saatlerde hem Thunderpick World Championship 2023 EU S1 turnuvasında hem de IEM Sydney EU Open Qualifier #2 turnuvasında karşılaşmaları vardı.

EF, Thunderpick World Championship 2023 EU Series 1 turnuvasının yarı finalinde MOUZ karşısında aldığı 2-1’lik sonuçla turnuvaya veda etti.

Günün ikinci karşılaşması IEM Sydney EU Open Qualifier #2 turnuvasındaki mücadelesinde ise rakibi 1win Esports’un turnuva yönetimini beklemek istemediği için hükmet mağlup sayıldı ve bu turnuvaya da veda etti.

Eternal Fire koçu Fabre: “Organizatörler bu konuda bize maalesef minimum yardımcı oldular”

Olumsuz iki gelişmenin yaşandığı akşam Eternal Fire CS:GO takımının koçu Sezgin “Fabre” Kalaycı kişisel Twitter hesabı üzerinden olaylar hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Açıklamasında takım olarak 3 gündür en büyük gündemlerinin maçların birbiriyle çakışması olduğunu dile getiren Fabre, şöyle devam etti:

“Organizatörler bu konuda bize maalesef minimum yardımcı oldular bu da bizde büyük bir stres yarattı. Hayatımda ilk kez takımım maça devam ederken maçtan quit atıp diğer maçın lobbysine girip orayı oyalamak zorunda kaldım (dünkü monte maçı skor 10-10 iken) yoksa sydney qual zaten başından katılamıyorduk. Ancak bütün bu strese rağmen bence buraya kadar iyi savaştık bütün ekibin emeğine sağlık.”

Takım olarak performanslarını da değerlendiren koç, teknik olarak istikrar problemlerinin olduğunu dile getirip “Teknik olarak ise maalesef daha önce de söylediğim gibi istikrar problemimiz var dünkü monte mirage’dan sonra bugün oynadığımız mirage arasında uçurum var. Burdaki problemin ise teknik değil mental olduğunu düşünüyorum. Asıl hedefimiz Pro lig ve Pro lig öncesinde oynayacağımız bir lan turnuvası ve bir kaç online offical maçımız var. Bu maçlar bu sorunu yok etmek için iyi bir fırsat. Destekleriniz için çok teşekkürler.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Valve, Counter Strike esporu için aldığı 3 yeni kararı açıkladı

Call of Duty Modern Warfare 3 çıkış tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive