Connect with us

Espor

SHN Espor kadın VALORANT takımının tamamı ile yollar ayrıldı

SHN Espor kadın VALORANT takımının tamamı ile yollar ayrıldı.

SHN Espor kadın VALORANT takımının tamamı ile yollar ayrıldı

VALORANT Champions Tour 2022: Game Changers EMEA Aşama 2 etkinliğinin başlayacağı Nisan ayında SHN Espor veya diğer adı ile Şahangiller Espor, kadın VALORANT takımı için aldığı karar ile şaşırttı. Yapılan son duyurulara göre SHN Espor kadın VALORANT takımının tamamı ile yollar ayrıldı.

11 Nisan Pazartesi gününün öğle saatlerinde yapılan duyuru ile birlikte SHN Espor, kadın VALORANT takımında yer alan oyuncular Semilau, Laden, ZeyN, Biaxi ile ve takımın koçu Zulja ile yollarını ayırdığı açıklandı. Ayrıca Nisan ayının ilk günlerinde takım, aynı kadronun bir diğer oyuncusu FOXY ile de yollarını ayırmıştı.

Duyurulmalarının ardından yaklaşık 35 gün boyunca SHN Espor formasını giyen kadro, en son ESA REBELS Powered by DELL Valorant Turnuvası’nda mücadele etmişti.

SHN Espor FPS Menajeri İyde, Playerbros’a konuştu

SHN Espor’da FPS Menajeri olarak görev yapan Yunus Emre İyde, yaşanan ayrılığın ardından Playerbros’a konuştu. Esporda kadınları destekleyen ve bu sektörde sayılarının artması gerektiğini düşünen bir kulüp olduklarını belirten İyde, kulüp bünyesindeki ilk kadın yapılanmalarının kısa süre önce yollarını ayırdıkları kadın VALORANT takımları olduğuna dikkat çekerken, “Tabi yönetim olarak daha önce kadın takımıyla çalışma deneyimimiz olmuştu keza koçumuzda o şekilde.” dedi.

Kadrolarını başarıya ulaşma amacı ile kurduklarını fakat kadronun başarısız olduğunu söyleyen Yunus Emre İyde, başarısızlığın performans, oyun bilgisi eksiliği ve benzeri bir nedenden yaşanmadığını söyleyip şöyle devam etti:

Takımın kendi içindeki anlaşmazlığı, ekip uyumu yakalayamaması ve performansını oyuna yansıtamaması diyebilirim. Kısaca esporda kimya dediğimiz olayın tutmaması. Çözüm odaklı olup kadrodaki dengeyi oturtmak için çaba göstersek de sürecin sonunda oyuncularımızın bir kısmının ayrılık talebi oldu. Biz de anlayışla karşıladık ve onların mental açıdan yıpranma seviyelerini de göz önünde bulundurarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Bu gerekliydi diyebilirim. Ayrılık kararlarını da verebilmek gerek bazen diye düşünüyorum.

Takımın gelecek planlarından da bahseden İyde, bir aksilik olmaz ise kadın VALORANT alanına yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade edip Playerbros’a yaptığı açıklamasını şu sözler ile sonlandırdı:

İddialı, ses getirecek bir kadroyla geri dönmeyi düşünüyoruz. Taraftarlarımız şimdilik beklemede kalsın lütfen.

Yaşanılan iki ayrılık sonrası SHN Espor kadın VALORANT takımından ayrılan isimler şöyle:

SHN Espor kadın VALORANT takımından ayrılan isimler

  • Şeydanur “Foxy” Yolaçan
  • Zeynep “ZeyN” Topaloğlu
  • Şeyma “Semilau” Ulusoy
  • Kamile Nur “Laden” Kılıç
  • İlkyaz “Biaxi” Ataler
  • Vahdi Mert “Zulja” Ayten (Koç)

İlginizi Çekebilir:

BBL Esports kadın VALORANT takımı BBL Queens’de ayrılık

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor