Connect with us

Espor

Son Finalist BAU Supermassive

Riot Games

İkinci yarı final mücadelesi BAU Supermassive ve Aurora arasında oynandı. Maçın kazananı 3-1’lik skorla Supermassive oldu ve adını finale yazdırdı. Supermassive’in finaldeki rakibi ligin en formda takımı olan 1907 Fenerbahçe. Türkiye Büyük Finali 19 Ağustos günü Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek. Maç Riot Games’in kanalından canlı olarak yayınlacak.

 

BAU Supermassive çok hızlı başladı

Oyunun erken aşamasına şimşek gibi başlayan BAU Supermassive aldığı 4 skorla hemen rakibiyle arasındaki altın farkını açtı. Bütün koridorların üstün gelmesiyle oyunu adeta domine eden Supermassive takımı sistematik oyununda hiçbir şekilde ödün vermeden tamamen kulelere ve global görevlere odaklandı. Henüz 19. dakikada alt koridorun inhibitör kulesini alan Sup, Aurora’nın ormanını adeta ele geçirdi. Mükemmele yakın oynayan Sup takımı tek tek rakip kulelerini alarak oyunun orta aşamaya geçmesine izin bile vermeden oyunu çok temiz bir performansla sonlandırdı.

 

Aurora maçı adeta rakibine hediye etti

Maçın ilk dakikalarında Supermassive ormanını ele geçiren Aurora skorları tek tek almaya başladı. Dakika 20’de 7 bin altın öne geçen Aurora bütün maçın kontrolünü ele almayı başardı. 2-3 dakika sonra baronun oradaki çalıda pusuya yatan Aurora takımı dar alanda kötü bir takım savaşına girince savaşı kaybetti. Ardından gerçekleşen bütün takım savaşlarını kaybeden Aurora 7 bin altınlık avantajını yavaş yavaş kaybetti ve elindeki maçı rakibine hediye etti. Farkı kapatmayı başaran Supermassive moralleri çok düşen Aurora’yı hiç uzatmadan yenmeyi başardı.

 

Aurora seriyi bırakmıyor

Bir önceki maç gibi Aurora takımı bu maça da çok hızlı başladı ve ağırlığını vadiye koyarak skorlar almaya başladı. Aradaki seviyeler açılmaya başlayınca çok etkisiz kalan Sup geri çekilerek kuleleri ve globallerin hepsini Aurora takımına verdi. 3 tane alev ejderi alan Aurora, üzerindeki çok yüksek hasarla birlikte çok fazla uzatmadan oyunu bitirdi ve seriyi 2-1’e getirdi.

BAU Supermassive finale yükseliyor

Çok hızlı başlayan maçın alt koridorunda daha ilk dakikalarında hareketlilik vardı. Oyunun daha en başından skorları toplayan Sup ipleri neredeyse hiç elinden bırakmadı. Art arda hatalar yapıp skorlar veren Aurora seriden iyice düştü. Çaresiz bir şekilde kulelerini korumaya çalışan Aurora’lı oyuncular Supermassive’i durduramadı. Bu maçın kazananı BAU Supermassive adını finale yazdırmayı başardı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor