Connect with us

Oyun

Sony, 3.6 milyar dolar karşılığında Bungie’yi satın aldı

Microsoft’un AVB satın alımı sonrası Sony’den ilk hamle geldi

Sony, 3.6 milyar dolar karşılığında Bungie'yi satın aldı

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın almasının ardından oyuncuların hamle yapmasını beklediğini Sony, 3.6 milyar dolar karşılığında Bungie şirketini satın aldı. Orijinal Halo ve Destiny oyunlarının yapımcısı Bungie, yapılan açılamaya göre bağımsız olarak çalışmaya devam edecek. Ayırca Bungie CEO’su Pete Parson’ın belirttiğine göre Destiny 2 tüm platformlarda bulunmaya devam edecek ve stüdyonun yeni oyunları Playstation’a özel olmayacak.

Daha önce Returnal’ın yapımcısı Housemarque ve Demon’s Souls Remake’in yapımcısı Bluepoint Games‘i bünyesine katan Sony, Xbox’ın oyun endüstrisi tarihinin en büyük satın alımını yapmasından sonra bazı kesimler tarafından eleştirilere maruz kalmıştı. PS özel oyunlara gereğinden fazla bel bağladığı yönünden eleştirilen Sony, Microsoft’a karşı oyuncuların beklediği misillemeyi yapamadı.

Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan‘ın açıklaması şu şekilde:

”Bungie, oyunun en ikonik serilerinden Halo ve Destiny’yi yarattı ve stüdyo zaman içerisinde geliştirdiği oyunlar aracılığıyla topluluğa büyük ölçekte inanılmaz sürükleyici deneyimler getirme konusunda derin bir uzmanlığa sahip. Aynı zamanda gelecekteki projeler için son derece etkileyici bir yol haritaları var. Bu ortaklığı inanılmaz derecede heyecan verici yapan şey, yüksek düzeyde etkileşime sahip PlayStation topluluğuyla birleşen bu uzmanlıktır.

Bu, inşa ettiğimiz oyun deneyimlerini geliştirmek için devam eden stratejik bir adımdır. Bungie’nin dünya standartlarında bir hizmet yaklaşımı sağlama konusundaki uzmanlığı ve uzun vadeli bir topluluk katılımı son derece zorlayıcıdır.  PlayStation Studios’un sahip olduğu, Bungie’nin mevcut ve gelecekteki IP portföyünü geliştirme potansiyeline kattığı olağanüstü becerileri görüyoruz.

Bu ortaklık, hem PlayStation topluluğuna hem de Bungie’nin oluşturduğu topluluğa ilham verici yeni deneyimler getirecek.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun