Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, ESL Pro Lig’de liderlik koltuğuna oturdu

Space Soldiers, dünya devlerinin arasında liderlik koltuğuna oturdu.

Temsilcimiz Space Soldiers, dün karşılaştığı North takımına karşı oynadığı iki maçta da galibiyet aldı. Böylece ESL Pro Lig’de şu an lider konuma geldi. 40 puana ulaşmayı başaran temsilcimizi, bundan sonra zorlu bir fikstür bekliyor.

North takımına karşı iki maçta da galip geldik

Temsilcimiz dün akşam iki maç üst üste North takımı ile karşılaştı. İlk maç inferno haritasında oynandı. Ahmet “paz” Karahoca’nın performansı maçı temsilcimize getiren önemli faktörlerden biriydi. Tam 27 kill almayı başaran paz, maçı 1.53 rating ile tamamladı. Space Soldiers ise ilk maçı 16-9 kazanmasını bildi.

2. maç ise temsilcimizin ana haritalarından biri olan cobblestone haritasında oynandı. İlk karşılaşmaya göre biraz daha zorlansak da temsilcimiz maçı 16-13 kazanmasını bildi. Maçta MAJ3R’in aldığı clutch roundları çok etkiliydi. Ancak bir isim var ki bahsetmeden olmaz. O isim, maçta neredeyse tüm takım arkadaşlarının aldığı killlerin iki katını almayı başaran Calyx. Toplam 34 kill alan Calyx, maçı 1.64 rating ile tamamladı. Adeta 2. haritada takımını taşıyan isim oldu. Calyx’e en yakın isim 19 kille sahip MAJ3R ve XANTARES oldu.

ESL Pro Lig’in lider koltuğunda Space Soldiers var

Bu iki galibiyet ile beraber temsilcimiz ESL Pro Lig’in liderlik koltuğuna oturdu. Ligde oynadığı 18 maçın 13‘ünü kazanmayı başaran temsilcimiz, sadece 4 maç kaybetti. Bir maç ise uzatmalara gitti. Bu istatistikler ile toplam 40 puana ulaşan Space Soldiers, dünya devlerinin yer aldığı ESL Pro Lig’de zirveye oturdu. Temsilcimizi 36 puan ile 2. sırada NiP takımı takip ediyor.

Son derece çekişmeli geçen cobblestone maçını buradan izleyebilirsiniz

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive