Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Ünlü CS: GO yorumcusuna skandal olay sonrası ilk yaptırım geldi

Ve sonunda beklenen oldu. Skandallara imza atan yorumcuya ilk yaptırım geldi!

Ünlü CS: GO yorumcusu Sadokist‘in adının skandallara karıştığını duymayan kalmadı. Oyuncuya çok fazla yaptırımın gelmesi bekleniyordu. Olay görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından ünlü yorumcuya ilk yaptırım geldi.

Sadokist Dreamhack Masters Marseille’de yok

Etkinlik yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre  Matthew SadokistTrivett, Dreamhack Masters Marseille turnuvasının ana yayın kadrosundan çıkartıldı. Temsilcimiz Space Soldiers’ın da yer aldığı turnuvanın ana yayın ekibine Sadokist yerine Vince Hill getirildi. Olaylı yayınından sonra çok tepki toplayan Sadokist’e yaptırımların uygulanacağı tahmin ediliyordu. İlk yaptırım ise oldukça önemli bir turnuva olan DreamHack‘in yöneticilerinden geldi. Olayın hala sıcaklığını koruması ve turnuva tarihinin yakın olması, yetkililere bu kararı aldırmış olabilir. Fakat bu olay uzun süre de geçse unutulacak gibi durmuyor. Çünkü ünlü yorumcunun geçmişinde bir skandal olay daha var.

Skandal olayın tüm detayları

Ayrıca ünlü yorumcu bu haftaki Pro Lig maçlarına da katılmayacağını belirterek, geleceğinin çok belirsiz olduğunu söyledi. Aslında bu açıklama ile de ne kadar zor durumda olduğunu ve işsiz kalabileceğinin farkında olduğunu da belirtmiş oldu.

DreamHack Marseille için özel hazırlanan oyuncu koltukları çalındı!

DreamHack Masters Marseille 2018 ne zaman?

Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan toplam 16 takımın mücadele edeceği DreamHack Masters Marseille 2018, 18-22 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Marsilya kentinde yapılacak. Temsilcimiz Space Soldiers‘ın da yer alacağı turnuvada, Cloud9, FaZe, Gambit, Natus Vincere, SK, fnatic ve mousesports gibi önemli takımlar yer alıyor. DreamHack Masters Marseille 2018 ile ilgili olarak tüm gelişmeleri Playerbros farkıyla takip edebilirsiniz.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive