Connect with us

Espor

SuperMassive eSports’a Yemeksepeti’nin CEO’sundan dev yatırım!

VFŞL’de iyi bir başarı kaydeden SuperMassive Esports dev bir yatırım alıyor!

SuperMassive eSports'a Yemeksepeti'nin CEO'sundan dev yatırım!

Vodefone Freezone Şampiyonluk Ligi‘ni birinci olarak bitirip VF Şampiyonluk Ligi Finalleri’ne hızlı bir giriş yapan BAU.SuperMassive eSports, aldığı en son yatırım haberi ile diğer elektronik spor takımlarından bir adım daha önce geçiyor.

Yemeksepeti‘ni kurması ve daha birçok girişime yaptığı melek yatırımlar ile tanıdığımız Nevzat Aydın ve takımın uzun süredir isim sponsoru olan Bahçeşehir Okulları tarafından yapılan yatırımın toplamda 2,5 milyon Türk lirası olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında yapılan ortak bir etkinlikte, Vodafone ile SuperMassive bir ortaklık yapmıştı. Dünya devi telekomünikasyon firmasının Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Önümüzdeki 5 yıl içinde Espor pazarına 30 milyon TL yatırım yapacağız” demişti. Böylece Türk Espor sektörü 9 ay sonra dev bir yatırım daha aldı.

2000 yılında kurduğu Yemeksepeti şirketini Mayıs 2015’te 589 milyon dolara dünyanın en büyük online yemek sipariş platformuna satan Nevzat Aydın, “Espor sektörü bu anlamda bir süredir beni heyecanlandıran bir alan. Özellikle son 3-4 senedir genç bir kesimin hayatının parçası haline gelmiş durumda. Böyle bir sektörü göz ardı etmem imkansızdı. Uzun bir süre sektörü ve oyuncuları gözlemledim. Şartlar olgunlaştıktan sonra gerekli adımları attık” dedi.

Nevzat Aydın’ın SuperMassive Esports’a yatırım yapmasından sonra sosyal medyada neler yaşandı?

 

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor