Connect with us

Espor

Taylan Yıldız, İstanbul ve espor etkinlikleri hakkında konuştu

Taylan Yıldız: “İstanbul’un özellikle, dünyanın en önemli espor merkezlerinden biri olacağını düşünüyorum.”

Taylan Yıldız, İstanbul ve espor etkinlikleri hakkında konuştu

İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, geçtiğimiz dönemde attığı adımlar, yaptığı canlı yayınlar ve söylemleri ile sık sık gündemimize gelmişti. 8 Aralık Çarşamba günü SaveButonu’ndan Efe Eren Genç’e konuşan Yıldız, internet sorunları, metaverse, Türkiye’deki espor ve Türkiye Espor Federasyonu hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Genç tarafından sorulan soru üzerine İBB’nin espor takımının olup olmadığını bilmediğini dile getiren Dr. Taylan Yıldız, belediyenin espor konusunda merkezden desteği olduğunu belirtirken, “Türkiye’nin bir espor etkinliğinin olabilmesi için belediye şu an girişimler yapıyor.” sözleri ile birlikte yeni çalışmalarının olduğunun ilk sinyalini verdi.

Taylan Yıldız: “İstanbul’un özellikle, dünyanın en önemli espor merkezlerinden biri olacağını düşünüyorum.”

Türkiye’nin bir espor etkinliği olabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin girişimlerinin olduğunu dile getirmesinin ardından Yıldız, Polonya’nın Katowice şehrinde düzenlenen espor etkinliklerini örnek göstererek, “İstanbul dünyanın en ünlü kentlerinden bir tanesi. Burada böyle bir marka etkinlik yapmak bence çok önemli. Şu an Türkiye’de bizim inanılmaz önemli oyuncularımız var, her alanda. VALORANT’ta da, CS:GO’da da, FIFA’da da vesaire.” dedi.

Açıklamasının devamında burada para kazanmanın sponsor kültürünün az olduğu için zor olduğunu söyleyen Taylan Yıldız, markaların alım gücünün az olduğu için yatırım yapmakta çekindiğini dile getirip şöyle devam etti:

“Burada devlet ve belediyelerin bu etkinlikleri yapmanın bazı garantilerini verme anlamında özel sektöre önayak olma, destek olma mecburiyeti var. Bunların hepsini yaparsak da, İstanbul’un özellikle, dünyanın en önemli espor merkezlerinden biri olacağını düşünüyorum.”

Efe Eren Genç tarafından hayata geçirilen röportajın tamamına ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Acend VALORANT Champions 2021 Yarı Finallerinde!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor