Connect with us

Espor

Team EnVyUs İçin 35 Milyon Dolar Yatırım

Kuzey Amerika’nın önde gelen espor kulüplerinden Team EnVyUs için rekor miktarda bir yatırım gerçekleşti.

Dallas merkezli petrol ve doğal gaz patronu Kenneth Hersh liderliğindeki Hersh Family Investments şirketi, Team EnVyUs’a 35 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Anlaşma, espor tarihinin en büyük satın almalarından biri olarak şimdiden tarihe geçti. Bu zamana kadarki satın almalar ve yatırımlar, 15 ile 25 milyon dolar arasında oynarken bu rakam ilk kez Hersh tarafından 35’e çıkarıldı.

35 milyon dolar yatırım!

Kulübün yakın kaynaklarına göre EnVyUs, bu yatırımla birlikte ilk hamlesini Overwatch’tan yana kullanacak. Büyük Overwatch Ligi için Dallas’a taşınacak olan kulüp, böylelikle 20 milyon dolar değerindeki Austin-Dallas slotunun sahibi olacak. Eğer Overwatch için böyle bir yatırım gerçekleşirse EnVyUs lige katılması kesinleşen sekizinci ekip olacak.

Team EnVyUs’u NA LCS’te görebiliriz

Ayrıca kulübün aldığı yatırımla birlikte Kuzey Amerika LCS’de yer almak gibi bir planları da var. Eğer başvuruları kabul edilirse 10 milyon dolar değerinde olan NA LCS slotunu da satın alarak ligde yerlerini almak istiyorlar.

Hersh Family Investments’ın Team EnVyUs için yaptığı bu yatırım aslında ilk espor yatırımları değil. Nisan ayında Hersh şirketi, Londra merkezli espor kulübü Fnatic için 7 milyon dolar değerinde finansman desteği sağladı. O yatırımda rolü çok büyük olmasa da, şirkete yakın kaynaklara göre Hersh’in Team EnVyUs için büyük planları var gibi gözüküyor.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor