Connect with us

Taktik Savaşları

Teamfight Tactics’in ilk laboratuvarı Hiper Yenileme geliyor!

TFT’nin ilk laboratuvarı Hiper Yenileme duyuruldu!

Hiper Yenileme

Legends of Runeterra’dan alışık olduğumuz laboratuvar farklı Riot oyunlarına da geliyor, Teamfight Tactics’in ilk laboratuvarı Hiper Yenileme duyuruldu!

Hiper Yenileme

Hiper Yenileme, Teamfight Tactics’i oynamanın yeni yolu! Bu mod bildiğiniz ve sevdiğiniz standart TFT’nin daha kısa ve basit versiyonu. Neredeyse tüm Hiper Yenileme karşılaşmaları 20 dakikada tamamlanabilir (hatta oyunlar çok daha kısa sürebilir).

Hiper Yenileme mümkün olan en iyi takımı kurmaya odaklanabilmenizi ve bunu başarmak için dükkânınızı sık sık yenileyebilmenizi sağlayan basit bir ekonomiye sahiptir. Her aşamada tahtanızı olabildiğince güçlü hale getirmeye odaklanmalısınız. Özellikle de ileri safhalarda tur kaybetmek, çabucak elenmenize neden olabilir. Standart TFT sabır ve isabetli hamleler isterken, Hiper Yenileme hepimizin sevdiği yenileme düğmesine sık sık basmanızı gerektirir.

Nasıl İşliyor

TFT: Hiper Yenileme ve standart TFT arasında pek çok ortak nokta var. Fakat bu mod birkaç özel kural sayesinde şampiyon seçimlerinizi ve takım kurma becerinizi test ediyor. Yeni modun yeni kuralları bunlar:

Deneyim ve Gelir

 • XP alamazsınız. Standart TFT’de her tur otomatik olarak XP kazanırsınız ve 4 Altın karşılığında dilediğiniz kadar XP alabilirsiniz. Hiper Yenileme’deyse her aşamanın başlangıcında seviye atlarsınız. Böylece Hiper Yenileme’deki tüm oyuncular her zaman aynı seviyede olur.
  • İPUCU: Bir aşamanın sonuna doğru bir sonrakinin başlangıcında dükkânınızı yenilemek için altın biriktirmeye çalışın veya düşük bedelli şampiyonları 3 yıldızlı yapmaya çalışıyorsanız, onların çıkma ihtimali azalmadan önce dükkânınızı yenileyin!
 • Galibiyet başına bir değil, iki altın kazanırsınız. Sadece tur kazanarak fazladan altın kazanabilirsiniz ve bunlar birikebilir.
 • Galibiyet veya mağlubiyet serileri için ilave altın kazanmazsınız. Hiper Yenileme’de tur kaybetmenin hiçbir avantajı yoktur (bazı tuhaf özellik ilaveleri hariç).
 • Birikim altını yoktur. Tek başına altın biriktirmek fazladan altın kazanmanızı sağlamaz. Ama Hiper Yenileme’deki taban geliriniz, standart TFT’dekinden biraz daha fazladır.
  • İPUCU: Buna rağmen yüksek bedelli şampiyonların çıkma ihtimalinin arttığı yüksek seviyeler için altın biriktirmek isteyebilirsiniz. Böylece onları rahatlıkla alabilirsiniz.

Can ve Hasar

 • Oyuncular oyuna 20 Canla başlar. Minik efsanenizin canı sıfıra düşerse elenirsiniz.
 • Tur başına alınan hasar miktarı sabittir. Standart TFT’nin aksine, hayatta kalan şampiyonlar ilave hasar vermez. Hiper Yenileme’de hem ucu ucuna kaybettiğiniz hem de rakibinizin sizi yok ettiği turlarda aynı miktarda can kaybedersiniz.
  • Hiper Yenileme’nin ilk 4 aşamasında her mağlubiyet 2 Can kaybetmenize neden olur.
  • 5-7. aşamalarda 4 Can kaybedersiniz.
  • 8. aşama ve sonrasında 6 Can kaybedersiniz.
  • İPUCU: Elenmenize bir mağlubiyet kala minik efsanenizin can göstergesi değişir!
  • İPUCU: Erken safhalarda alınan düşük hasarın önemsiz olduğunu düşünmeyin! Bu turları kazanmak ileri safhalarda büyük farklara yol açabilir. Aradığınız şampiyonu almak için yeterli altına sahip olmanız veya rakibinizin sizi elemek için bir değil de iki defa yenmek zorunda kalması bunlara bağlıdır.

Çemberler ve Tur Yapısı

 • Sadece bir ortak şampiyon çemberi vardır ve bu her oyunda etkinleşir. Bundan sonra, standart TFT’ye de eklediğimiz yeni bir özellik olan cephanelikten bileşen eşyalar alırsınız. Cephanelik 4-6. aşamalarda ekranda belirir ve iki bileşen eşyadan birini seçmenize izin verir. Standart TFT, önceki setle aynı sayıda şampiyon çemberi turuna sahiptir ama Hesaplaşma’da cephanelikten tehlikeli gölge bileşen eşyalar da çıkabilir.
 • Tur yapısı farklıdır. Genel olarak Hiper Yenileme’de özellikle de erken safhalarda aşamalar daha az tura sahiptir.

Hızlı Tırmanın

Modu oynarken size takım kurma ve dükkân yenileme becerinize bağlı olarak bir derece verilir. Herkes Gri Aşama’da başlar; fakat iyi bir performans sergileyerek sırayla Yeşil, Mavi, Mor ve Hiper Yenileme’nin zirvesi olan Hiper Aşama’ya ulaşabilirsiniz! Mod’da Riot’un standart dereceli sistemine kıyasla biraz daha esnek davranıyoruz. Dereceli ödüllerini (Mavi Aşama’dan itibaren) her bir dönemde ulaştığınız en yüksek dereceye göre kazanacaksınız. Sonradan büyük bir düşüş yaşasanız bile bunun bir önemi olmaz. Yani endişelenmeyin, talihsiz bir mağlubiyet serisi sizi dereceli ödüllerinizden alıkoyamayacak.

Hiper Yenileme’nin standart TFT‘den ayrı ödülleri olacak!


Apex Legends, 100 milyon oyuncuya ulaşmayı yeni karakter ve konum getirerek kutlayacak!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Taktik Savaşları