Connect with us

Espor

Temsilcimiz Blue’nun ekibi Dignitas son şampiyon 100 Thieves’i mağlup etti

Blue’nun formasını giydiği Dignitas ekibi Closer’lı 100 Thieves’i turnuvanın dışına itti

Temsilcimiz Blue'nun ekibi Dignitas son şampiyon 100 Thieves'i mağlup etti

Kuzey Amerika ligi LCS’in sezon öncesi turnuvası 2022 Lock-In’de çeyrek final mücadeleleri başladı. Bir dönem ligimizde Fenerbahçe Espor ile gösterdiği performansla LEC ekiplerinden SK Gaming‘e transfer olup, 2022 sezonu öncesi Dignitas kadrosuna katılan Ersin ”Blue” Gören, Closer’lı 100 Thieves karşısında izleyenleri hayran bıraktı. Dignitas ekibi çeyrek finalde son şampiyon 100 Thieves’i 2-0 yenerek turnuvanın dışına itti.

2022 Bahar Mevsimi öncesi kadrosunu Blue, Biofrost, Neo ve River ile yenileyen Dignitas, Lock -In turnuvasında grup aşamasını 1G3M ile bitirerek çeyrek finalde 100 Thives ile eşleşmişti. Nispeten zayıf takımlardan biri olarak görülen Dignitas, Blue’nun ikinci maçtaki harika Zoe performansıyla bir diğer temsilcimiz Can ”Closer” Çelik’li 100 Thieves’i eleyerek yarı finalde Team Liquid’in rakibi oldu.

Yarı finalde Blue’nun rakibi Team Liquid

Bjergsen, Bwipo ve Hans Sama transferleriyle ligin mutlak favorilerinden birine dönüşen Team Liquid, sezon öncesi hazırlık turnuvası çeyrek finalinde Fly Quest’i zorlanmadan mağlup ederek yarı finalde Dignitas ile eşleşti. İlk defa Hans Sama- CoreJJ ikilisini birlikte kullanabilen Team Liquid, belki de ligin en iyi alt koridoruna sahip olduğunu gösterdi. CoreJJ’nin Amerika’da yaşadığı yeşil kart problemi nedeniyle yerli statüsüne geçememesi yer yer takımın elini kısıtlamıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor