Connect with us

Espor

TESFED başkanlığına tekrardan Alper Afşin Özdemir seçildi

Türkiye Espor Federasyonu Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu’nda @alperaozdemir, tekrardan başkan olarak seçildi.

TESFED başkanlığına tekrardan Alper Afşin Özdemir seçildi

Geçtiğimiz haftalarda başkan adayları belli olan Türkiye Espor Federasyonu Başkanlığı (TESFED) 2. Olağan Genel Kurulu, 31 Ocak Pazartesi günü Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Tesisleri’nde bulunan konferans salonunda gerçekleştirildi.

TESFED kurucu başkanı Alper Afşin Özdemir ile Burak Bağcı’nın adaylıklarını ortaya koyduğu seçimde 55 delegenin 33’ü oy kullandı. Yapılan oylamanın ardından Alper Afşin Özdemir, genel kurulda oy kullanan 33 delegenin de desteğini alarak, tekrardan Türkiye Espor Federasyonu Başkanı seçildi.

Tekrardan başkan olarak seçilmesinin ardından konuşan Alper Afşin Özdemir, Türkiye’yi bir espor ülkesi yapmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söylediği açıklamasına şu sözler ile devam etti:

“Bizler yönetim kurulu olarak sizlere layık olmaya, Türkiye’de esporun gelişimi için çabalamaya devam edeceğiz. Verdiğiniz güven ve bu karlı kış gününde buraya kadar geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

Bora Koçyiğit’ten TESFED Başkanı seçilen Özdemir’e tebrik

Türkiye Espor Federasyonu Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu’nun sona ermesinin ardından Papara SuperMassive Blaze takımının Kurucu Ortağı Bora Koçyiğit’ten bir tebrik mesajı geldi. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Koçyiğit, başkanlığa tekrardan seçilen Özdemir’i “Bugün yapılan 2. Olağan Genel Kurul sonrası, seçime katılan delegelerin tamamının oylarını alarak 2. kez Türkiye Espor Federasyonu Başkanı seçilen arkadaşım, kardeşim sevgili Alper Özdemir’i kutluyorum.” sözleri ile tebrik etti.

Alper Afşin Özdemir’in tekrardan seçilmesinin ardından tebrik mesajı yayınlayan isimler arasında Fenerbahçe Espor Genel Menajeri Emre Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Şahangiller Espor Kurucusu Emrah Şahan ve daha birçok isim yer aldı.


İlginizi Çekebilir:

TESFED: “The Internetional 10’a ev sahipliği yapmaya hazırız”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor