Connect with us

Oyun

The Callisto Protocol’ün çıkış tarihi açıklandı

Merakla beklenen korku oyunu yıl sonunda piyasaya sürülecek

The Callisto Protocol'ün çıkış tarihi açıklandı

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Sony‘nin State of Play etkinliğinde KRAFTON, yılın merakla beklenen oyunlarından The Callisto Protocol’ün 2 Aralık tarihinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Dead Space’in yaratıcıları tarafından geliştirilen korku oyunu The Callisto Protocol 2022 yılının sonunda yeni nesil konsollar Xbox Series S-X, Playstation 5 ve PC platformunda oyuncularla buluşacak.

Striking Distance Studios’un CEO’su Glen Schofield:

‘Oyunlarda korkunç anlar yaratmak bir hayli zordur. Geliştirici ekip, Callisto Protokolü dünyasını hayata geçirmek için unutulmaz korkular yaratmak amacıyla ”Korku Mühendisliği” adını verdiğimiz bir süreç kullanıyor. Oyuncuları heyecanlandırmak için atmosferi, gerilimi, vahşeti, çaresizliği ve insanlığı harmanlamak üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca PS5’in 3D Ses özelliklerinden tam olarak yararlanıyoruz ve oyuncuları dünyaya tamamen kaptırmak için akustik ışın izleme, kırınım ve portal oluşturmadan yararlanıyoruz.”

The Callisto Protocol 2320 yılında Jüpiter’in ”ölü ayı” olarak nitelendirilen Callisto’da başlayan salgında hayatta kalmaya çalışan Jacob Lee adındaki bir mahkumun hikayesini anlatıyor. Hapishanedeki gardiyanlar ve mahkumlar Biophage adındaki yaratıklara dönüşüyor ve Jacob, United Jupiter Company’nin karanlık sıralarını ortaya çıkarmak için mücadele veriyor. Geliştirici ekibin belirttiğine göre Callisto oyuncuları kendi karanlığına çeken ve gerilimi hat safhada tutan bir karanlık temaya sahip olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun