Connect with us

Espor

Türkiye Büyük Finali 2022’nin adı belli oldu!

Türkiye Büyük Finali 2022’de dev kapışma: Fenerbahçe Espor – Denizbank İstanbul Wildcats!

Türkiye Büyük Finali 2022
Twitter: LoLespor

Türkiye Büyük Finali 2022’nin finalistleri belli oldu!

Yakın zamanda lig aşaması tamamlanmış ve mevsim finalleri oynanmış olan Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi‘nde yavaş yavaş sona geliyoruz. 27 Ağustos Cumartesi günü oynanan NASR Esports Fenerbahçe Espor yarı final mücadelesinde, ligi 17 galibiyet 1 mağlubiyet ile tamamlayan NASR ekibi kendi seçtiği rakibi ve son anda play-offlara kalan sarı lacivertli ekibe 3-2 mağlup olmuştu. Lidere karşı başarılı bir oyun sergileyen vadinin boğaları finalist olan ilk takım olmayı başarmıştı.

Bugün yani 28 Ağustos Pazar günü oynanan diğer yarı final mücadelesinde Denizbank İstanbul Wildcats, rakibi Papara SuperMassive Blaze‘e mağlup olmadan 3-0 ile adını finale yazdıran diğer takım olmayı başardı. Geçen split’in de şampiyonu olan takımın finale çıkmasıyla beraber gözler TBF 2022 (Türkiye Büyük Finali 2022)’ye çevrildi.

10 Eylül Cumartesi: Fenerbahçe Espor – Denizbank İstanbul Wildcats

Fenerbahçe Espor:

  • Naak Nako
  • SeongHwan
  • stillnumb
  • BAO
  • Carry

Resim

Denizbank İstanbul Wildcats:

  • StarScreen
  • Ferret
  • Serin
  • HolyPhoenix
  • Farfetch

Resim

Türkiye Büyük Finali 2022’nin İzmir’de gerçekleşeceği açıklanmıştı. 9 Eylül Cuma günü 91. İzmir Enternasyonal Fuarı‘nda Riot Games şirketinin Türkiye’deki 10. yılının kutlanması için çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Daha sonra 10 Eylül Cumartesi günü ise Türkiye Büyük Finali heyecanını hep birlikte İzmir’de yaşayacağız.

LOL 10. Yıl Festivalinin detayları için buraya tıklayınız.

Ayrıca bilet alarak festivale ve bu heyecanlı finale katılım sağladığınızda etkinlik alanlarında katılacağınız aktivitelerde hediyeler kazanabilecek olmanızın yanı sıra, Solmuş Gül Syndra kostümü ve Usta İşi Sandık seti kodlarını da sadece Türkiye sunucusunda kullanabilmek şartıyla elde edebileceksiniz.

Sizce TBF 2022’de hangi takım bu uzun serüvenin şampiyonu olmayı başararak ülkemizi Worlds 2022’de temsil edecek? Hangi oyuncuların final aşamasında ön plana çıkmasını bekliyorsunuz? Değerli düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Finalde görüşmek üzere!


İlginizi Çekebilir:

Legends of Runeterra’da yeni genişleme paketi: Uyanış

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor