Connect with us

Güncel

Twitch’te en çok takipçiye sahip 5 yayıncı – Temmuz 2021

 2021 yılı Temmuz ayı itibarıyla en çok takipçiye sahip 5 kanalı sizler için derledik.

Profesyonel espor oyuncularının, popüler Youtuber’ların canlı yayınlar yapmak için tercih ettikleri platform Twitch oluyor. Her gün o binleri bulan canlı izlenme sayıları yakalayan popüler Twitch yayıncıları, takipçi sayılarını artırmaya devam ediyorlar. 2021 yılı Temmuz ayı itibarıyla en çok takipçiye sahip 5 kanalı sizler için derledik.

Twitch’te En çok Takipçiye Sahip 5 Yayıncı

5.) AuronPlay

AURONPLAY

Raúl Álvarez Genes veya bilinen adıyla Auronplay, en büyük İspanyol içerik üreticilerinden biri. 9,1 milyondan fazla takipçiye sahip Twitch kanalının yanı sıra, aynı zamanda bir YouTuber. İspanya’da Youtube’da en çok aboneye sahip kanallar arasında 3. sırada yer alıyor. Youtube kanalının abone sayısı ise 28 milyondan fazla.

Auronplay oynadığı oyunlara bağlı kalmıyor ve yeni bir şeyler denemekten korkmayan bir yayıncı. Grand Theft Auto V ve Minecraft gibi büyük oyunların yanı sıra bazı küçük bağımsız oyunları oynayarak büyük bir izleyici kitlesi edindi. İlginç olan şey ise, Twitch kanalını 2019 yılında açması, Twitch’te en çok takip edilen beşinci kanal olma başarısını daha da etkileyici kılıyor.

4.) Shroud

SHROUD

Shroud olarak bilinen Michael Grzesiek, 9.4 milyon takipçisi ile platformun en çok takip edilen dördüncü Twitch kanalı. Kanadalı yayıncı, birinci şahıs nişancı oyunlarına (FPS) özel bir ilgi duyuyor ve Twitch’te (ve YouTube’da) tam zamanlı içerik üreticisi olmadan önce, özellikle CompLexity Gaming ve Cloud9’da olmak üzere profesyonel seviyede CS:GO oynadı.

2019’da Shroud, Twitch’ten ayrılmaya devam edecek ve Mixer ile bir sözleşme imzaladı ve burada yalnızca Mixer’ın izleyicilerini artırma girişiminde bulunarak yayın yapmaya devam edecekti. 2020 yılında Mixer kapandığında, Shroud’un kontratından serbest bırakılması ve onu kariyerinin ilk başladığı yere geri getirmesi üzerine Twitch devreye girdi. Shroud’ın en popüler akışlı yayınları CS:GO oldu ve Battle Royale türünün, özellikle de PUBG’nin yükselişi sırasında popülerlik kazanan ilk içerik üreticilerinden biriydi.

3.) Rubius

RUBİUS

Rubén Doblas Gundersen, popülaritesini Twitch’e geçmeden önce YouTube kanalına sahip İspanyol ve Norveç asıllı bir yayıncıdır. Twitch kanalı şu anda 9,5 milyon takipçiyle en çok takip edilenler listesinde üçüncü sırada yer alırken, YouTube kanalı da inanılmaz derecede popüler ve 40 milyondan fazla aboneye sahip durumda. 

2.) Tfue

TFUE

Tfue olarak bilinen Turner Tenney, şu anda platformda en çok takip edilen kanallar arasında ikinci sırada yer alıyor. Tfue, twitch kanalında 10.5 milyon takipçiye sahip. Tenney çoğunlukla dünyanın en iyi Fortnite oyuncularından biri olarak tanındı ve YouTube kanalı şu anda 12 milyondan fazla takipçiye sahip. 

1.) Ninja

NİNJA

Twitch’te en çok takip edilen kanalın Tyler Blevins’e veya bilinen adıyla Ninja’ya ait olması hiç de şaşırtıcı değil. 16.8 milyon takipçisi ile önemli bir farkla lider durumda. Ninja, Fortnite’ın yüzü olarak da tanındı ve oyunun ana akımda popülerleşmesine yardımcı olarak oyun topluluğu için bir tür sözcü haline geldi.

Yıllar boyunca Ninja birçok şey yaptı, kariyerine Halo 3’te profesyonel bir oyuncu olarak başladı. İzleyici sayısı ve twitch kanalı, battle royale  ortaya çıktığında patlama yaşadı, önce PUBG oynadı ve ardından Fortnite’a geçti.

Ninja aynı zamanda Mixer’a geçen ilk kişi oldu ve Microsoft ona platformlarına özel akışlar için büyük bir sözleşme teklif etti. Mixer kapandığında, Ninja şu anda yayın yaptığı twitch’e geri döndü. 

Twitch’te sizin favori yayıncınız kim? Düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Twitch, 2021’in ikinci çeyreğinde 6,2 milyar saat izlendi!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel