Connect with us

FIFA

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi FIFA 23’e eklendi!

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ve ABD Ulusal Kadınlar Futbol Ligi FIFA 23’e eklendi!

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi FIFA 23'te!
Twitter: easportsfifatr

22 Mart tarihinde EA SPORTS FIFA Twitter hesabından yapılan duyuru ile beraber FIFA 23’ün yeni yamasındaki yenilikler duyuruldu. Oyuna gelen yeni yama ile beraber UEFA Women’s Champions League (UWCL) ve National Women’s Soccer League (NWSL) resmen oyunda kullanıma açıldı.

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ve ABD Ulusal Kadınlar Futbol Ligi artık FIFA 23’te

Electronic Arts’ın resmi web sitesi üzerinden paylaşılan notlar ile beraber oyuna eklenen yeni içerikler için şu açıklamalar paylaşıldı:

“FIFA 23 yayınlandığında Barclays Women’s Super League ve Division 1 Arkema ile kadınlar kulüp takımlarıyla oynama imkanını eklemiştik. Çeşitliliğe sahip olan futbol dünyasını oyuncularımıza temsil etmekteki rolümüzün farkındayız.

Bununla birlikte, UEFA Women’s Champions League (UWCL) ve National Women’s Soccer League’in (NWSL) ekleneceğini ve kadın futbolundaki en iyi kulüplerden bazılarını beraberinde getireceğini mutlulukla duyuruyorum.

Bu müsabakaların eklenmesiyle yeni kulüpler ve oyuncular gelecek. Bu kulüpler/oyuncular, Santra’dan Online Sezonlar’a ve Takım/Oyuncu Düzenle’ye kadar oyunun her bölümünde oynanabilecek (ve düzenlenebilecek).”

https://twitter.com/easportsfifatr/status/1638558939892547587

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi müsabakası şu oyun modlarında tamamen oynanabilir:

  • Santra
  • Turnuva Modu

Dört yeni kulüp eklendi:

  • Real Madrid C.F.
  • VfL Wolfsburg
  • Juventus
  • Eintracht Frankfurt

Eklenen yeni kulüpler için bu açıklama yapıldı:

“Bu kulüpler, oynayabileceğiniz dünyanın en iyi kulüplerinden bazılarını ekleyerek Avrupa kıtası müsabakasına derinlik katacak. Bu dört kulüple birlikte mevcut WSL ve D1F kulüpleri, bu müsabakada kullanabileceğiniz tüm oynanabilir takımları oluşturacak.

Yukarıda bahsedilen oyun modlarında tüm kulüpler seçilebilecek ve “Diğer Ülkeler” kategorilerinde Kadınlar kulüpleri için dört yeni kulüp seçilebilecek. Online Sezonlar ve Online Dostluk Maçlarında da tüm kulüpler oynanabilir.”

ABD Ulusal Kadınlar Futbol Ligi

Yeni NWSL kulüpleri şu oyun modlarında oynanabilir:

  • Santra
  • Online Sezonlar (Karşılıklı ve Ortak)
  • Online Dostluk Maçları
  • Turnuva Modu

12 farklı takımı içeren bu ligde oynanan maçlar için özgün maç yayınını da deneyimleyebileceksiniz. Buna ek olarak şu açıklamalar da eklendi:

“Turnuva Modunda NWSL mücadelenize başlamak için herhangi bir kulübü seçebilir, takımınıza sezon sonunda NWSL Shield’ı kazandırabilir ve NWSL Playoff’larında oynayıp şampiyon olarak NWSL kupasını kaldırabilirsiniz. Bu modda da tamamen özgün maç yayını deneyimini elde edeceksiniz.”

Oyuna yeni eklenen UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ve ABD Ulusal Kadınlar Futbol Ligi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

eSüperLig’in 4. haftasında Galatasaray – Fenerbahçe derbisi!

eSüperLig takımları ve kadroları tam liste burada!

2 Yorum

2 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


FIFA