Connect with us

Espor

VPG Europe eLeague Sezon 3 heyecanı başladı

VPG Europe eLeague Sezon 3 mücadeleleri başladı.

VPG Europe eLeague Sezon 3 heyecanı başladı

Avrupa’nın dört bir yanından gelen 36 EA Sports FC 24 Pro Clubs takımının mücadele edeceği VPG Europe eLeague Sezon 3 için heyecanlı süreç başladı. Ülkemizden de takımların yer aldığı turnuva öncesinde turnuvada ter dökecek sporculardan Erdican “Erdinhox10” Çilengir turnuvaya dair sorularımızı yanıtladı.

20’den fazla ülkeden takımların katıldığı turnuvada ekipler, 4’lü takımlardan 9 gruba ayrıldı. Grup aşamasının startının 11 Mart Pazartesi günü başlarken, mücadeleler 25 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecek. Bu aşama sonrasında her gurubun ilk iki takımı kendine Playoff’larda yer bulacak.

36 takımın yer aldığı turnuvada ülkemizden Altay Espor ve Regnum Carya Esports yer alırken, QPR Esports’un kalesi de bir Türk’e, Erdican “Erdinhox10” Çilengir’e emanet edilmiş durumda.

VPG Europe eLeague Sezon 3 heyecanı başladı

Çilengir: “Savaşarak mücadele ederek gruptan çıkacağımızı düşünüyorum”

Toplamda 1100 Amerikan doları büyüklüğünde bir ödül havuzuna sahip olan turnuvada QPR Esports forması ile mücadele edecek Erdican “Erdinhox10” Çilengir, turnuvaya ve kendine dair sorularımızı yanıtladı.

QPR Esports olarak VPG Europe eLeague Sezon 3’e nasıl hazırlandınız? Hedefiniz neler?

Takım olarak çok yetenekli ve çok karakterli bir oyuncu grubumuz var ve VPG Europe eLeague’e çok iyi hazırlandık. Haftanın 5 günü antrenman yapıyoruz ve takımdaki birlik beraberlik olsun birlikte geçirdiğimiz vakitlerde aldığımız keyif çok güzel takımda bir kolej havası var. Hedefimiz ise VPG Europe kupasını kazanmak istiyoruz zor bir gruba düştük ama bu gruptan savaşarak mücadele ederek gruptan çıkacağımızı düşünüyorum.

Pek çok ulustan oyuncunun yer aldığı bir kadroda forma giyiyorsun. Çok uluslu bir kadroda yer almanın olumlu ve olumsuz yanları nedir?

En olumsuz yönü yabancı dil konusunda zorluk çekiyorum takım arkadaşlarımla ilgili maçlarda sorun olmuyor ama maç dışı genel hayatla ilgili olsun tabi ki tercüman kullanarak onlarla iletişimde kalıyorum ve aramda ki samimiyeti artıyorum ve yurt dışında oynadığım için ping sorunu çok yaşıyorum takımın hepsi İngilterelilerden oluştuğu için bazı maçlar bu büyük bir sorun oluyor ve olumsuz etkiliyor. Olumlu yönü farklı kültürler ve İngilizlerin futbola ve espora oyunculara takıma verdiği değeri görmek beni çok motive ediyor en olumlu yönü bu diyebilirim.

QPR Esports’taki görevin haricinde ülkemizde de Altay Espor’un Genel Menajerliğini yürütüyorsun. Bu iki görevi nasıl sürdürüyorsun?

İngiltere’yle aramızda 3 saat farkı olduğu için gündüzleri Altay Espor adına Genel Menajerlik görevimi yapıyorum. Akşamları Türkiye saati ile 23:45’de ise QPR Esports’taki oyuncu görevimi yerine getiriyorum. Bu iki görev gerçekten çok yorucu oluyor ama günün sonunda kazandığınızda tüm yorgunluğu kazanmanın verdiği haz alıyor.

Peki son olarak kişisel olarak hedeflerin neler?

Kişisel olarak şu an Altay Esports ve QPR Espors’ta kariyerime devam edeceğim iki takımda ülkelerinde tarihi olan çok büyük kulüpler şuan kişisel olarak hedefim bu iki kulübü en iyi yerlere getirmek. VPG Europe eLeague Sezon 3 öncesi bir çok yerden teklif alıyorum ülkemdeki takımlar olsun İspanya, Portekiz, Almanya ülkelerinden olan takımlarda görüşmek istiyor ama çok önemli bir turnuva öncesi aklımda soru işareti olmaması adına gelen tüm teklifler şuan askıda benim için yaz sezonundan sonra tekrardan menajerimle masaya oturup takımlarla görüşüp teklifleri değerlendireceğiz.

VPG Europe eLeague Sezon 3 takımları

1. Grup 2. Grup 3. Grup
IOCD Esports MK Esports Blacksheep
ICEBURST ALTAY Steel Will
AC Strenua Maccabi Beer 7 PDC Esports
MGT Pegaze Mad Army Daotsu
4. Grup 5. Grup 6. Grup
Black Panther The Dregs Memzinhoball
EXOTIK Apocalypse RC Grasse
Veszprem Joga Bonito IT4 Brescia
ATG Supreme Regnum Carya QPR Esports
7. Grup 8. Grup 9. Grup
Mxtion Green Bradford City Mercier
Theta Hypnotix KRC CSKA PCW Legacy
New Hungary Heracles Gaming Legendarios
Felleskjopet Batalion Monaco Burazzers

Sizler VPG Europe eLeague Sezon 3 hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor