Connect with us

LoL

1907 Fenerbahçe Espor’dan tanıdığımız Untara emekli oluyor!

Ligimizde de forma giyen Untara profesyonel oyunculuğu bırakıyor!

untara

Kariyerinde birçok iyi takımda oynamış, 2019 yılında da 1907 Fenerbahçe Espor forması giymiş olan Untara emekli oluyor!

FOMOS ekibinden muhabir Kenzi‘nin haberine göre 23 yaşındaki üst koridor profesyonel oyunculuğu bırakıyor! Untara her ne kadar kariyeri boyunca herhangi bir şampiyonluk kazanamasa da performansı hep stabil oyuncular arasında yer alıyordu. Tek başına oyun taşımakta zorlansa da koridorunu asla kaybetmiyordu. Kaybeden taraf oynama konusunda çok başarılı olan oyuncu, oynadığı şampiyondan bağımsız olarak az kaynakla çok iyi işler başarabiliyordu.

Ligimizde de forma giyen Untara’nın kariyerinin en üst noktası 2017-2018 arasında SKT‘de geçirdiği zaman diyebiliriz. 2019 senesinde de bir sezon ligimiz takımlarından 1907 Fenerbahçe’de oynayan oyuncu bu sezonun ardından tekrar Kore’ye dönmüştü.

2020 senesinde son olarak Griffin‘in on kişilik kadrosunda yer alan oyuncu burada da aradığını bulamadı. Gösterdikleri kötü performansın sonucu olarak ligi son sırada bitirdi. Yaz sezonunda mücadele edebilmek adına SANBOX Gaming ile karşılaşan ekip, buradan da mağlup ayrıldı ve LCK slotunu kaybetti.

Slotun kaybedilmesinin ardından diğer takım arkadaşları gibi Untara da takımdan ayrıldı. Mayıs ayından beri kariyerinin sonraki adımı ne olacağı belli olmayan oyuncu yayınlarıyla sevenleri ile buluştu. Genç üst koridor yayınlar sırasında birkaç takımla görüştüğünü fakat olumlu sonuçlanmadığını belirtti. Bu kararın sebeplerinden birisi de kuşkusuz yeni gelen çaylak oyuncu fırtınası!

Untara’ya gelecek kariyerinde başarılar diliyoruz!

Bu sezon arasında serbest kalan LEC’in en önemli oyuncuları

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL