Connect with us

VALORANT

VALORANT AFK kalan oyuncularda yarı yarıya bir düşüş yaşadı!

VALORANT AFK kalan oyuncularda yarı yarıya bir düşüş yaşadı!

VALORANT AFK

Riot Games’in son zamanlardaki popüler FPS oyunu VALORANT AFK kalan oyuncularda yarı yarıya bir düşüş yaşıyor. Yakın bir zamanda yaptığı değişiklikleri ve güncellemeleri paylaşan VALORANT geliştiricileri, sonuç olarak da gösterilen bir AFK istatistiğini de paylaştılar. Oyun çıktığından bu yana çoğu güncellemeyi hızlı ve güvenli bir şekilde alırken bu durumların istatistikleri de tablolara iyi yansıyor gibi görünüyor!

Riot Games geliştiricileri konu ile alakalı olarak:

“Öncelikle bu, bizim zaman içinde derecesiz ve dereceli karşılaşmalarda tespit ettiğimiz ciddi AFK oranı (oyun başına AFK sayısı). Bu grafik özelinde “ciddi” AFK’lar, bir karşılaşmada 6 veya daha fazla tur boyunca AFK kaldığı tespit edilen oyuncuları temsil ediyor.” dedi

Geliştiriciler sözlerine “Oyun çıktıktan sonraki ilk altı ay civarında AFK oranı belli bir düzeyde kalmıştı fakat 2021’in başından itibaren AFK kalanların ciddi oranda azaldığını tespit ettik. Bu zaman dilimi, AFK tespit sistemi ve cezalarını hayata geçirdiğimiz dönemle örtüşüyor.” devam etti.

“Genel itibarıyla, geçtiğimiz yılda oyunlardaki AFK oranı yarıdan fazla azaldı! Değerler bir kez daha yeni ve daha düşük bir düzeyde dengelendi.”

VALORANT AFK kalan oyuncularda yarı yarıya bir düşüş yaşadı!
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT