Connect with us

Espor

VALORANT Challengers 2024 Türkiye Birlik Ligi Split 1 Şampiyonu Fire Flux Esports

10 takımın ter döktüğü ligde verilen mücadelelerin ardından şampiyon Fire Flux Esports oldu.

VALORANT Challengers 2024 Türkiye Birlik Ligi Split 1 Şampiyonu Fire Flux Esports

Türkiye’nin yerel VALORANT ligi olan VALORANT Challengers 2024 Türkiye Birlik Ligi Split 1 kapsamında mücadeleler 20 Ocak 2024 Cumartesi günü start almıştı. Toplamda 10 takımın ter döktüğü ligde verilen mücadelelerin ardından şampiyon Fire Flux Esports oldu.

HOWL Esports’un birinci sırada, Fire Flux Esports ise ikinci olarak tamamladığı standart lig aşamasının ardından Playoff’lar 29 Mart’ta başladı. İkili eleme sistemi ile oynanan Playoff’larda FF ekibi, üst grup yarı finallerinde ilk olarak Papara SuperMassive daha sonra ise Galatasaray Esports’u mağlup ederek finallere ulaşan ilk takım oldu.

Bir diğer finalist Galakticos ise finale uzun bir yoldan geldi. Çeyrek finallerde Galatasaray Esports’a mağlup olan takım, yoluna alt grup çeyrek finallerinden devam etti. Alt grupta ilk olarak Papara SuperMassive’i daha sonra ise sırasıyla HOWL Esports ve Galatasaray Esports’u mağlup eden Galakticos adını finallere yazdırdı.

VALORANT Challengers 2024 Türkiye Birlik Ligi Split 1 finalleri 14 Nisan Pazar günü İstanbul’daki ESA Espor Arena’da gerçekleştirildi. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan final karşılaşmasında sırasıyla Lotus haritasında 13-10, Bind haritasında 14-12 ve Split haritasında 14-12’lik skorlar ile rakibini mağlup etmeyi başaran Fire Flux Esports, seride namağlup bir şekilde şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Sizler VALORANT Challengers 2024 Türkiye Birlik Ligi Split 1 finalleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor