Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2023 finalinin ilk ismi Paper Rex oldu

VALORANT Champions 2023 finali için nefesler tutuldu!

VALORANT Champions 2023 finalinin ilk ismi Paper Rex oldu
Fotoğraf: twitter.com/ValorantEsports

VALORANT Champions 2023 tüm heyecanı ile devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde temsilcimiz FUT Esports’un turnuvaya veda ettiğini sizlere aktarmıştık. Oynanan son karşılaşmaların ardından Türk oyuncu Emir Ali “Alfajer” Beder’in takımı Fnatic, turnuvaya veda etmişti. Aynı gün oynanan karşılaşmaların ardından ise VALORANT Champions 2023 finalinin ilk ismi Paper Rex oldu.

Üst grup finali karşılaşması 24 Ağustos Perşembe gününün akşam saatlerinde başladı. Paper Rex ve Evil Geniuses ekiplerinin kozlarını paylaştığı karşılaşma saat 22.10 sularında start aldı.

VALORANT Champions 2023 finaline çıkan ilk takım: Paper Rex

Üç maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmanın ilk haritası Ascent olarak belirlendi. Oldukça çetin geçen maçta galibiyete EG ekibi ulaşarak öne geçti.

Serinin Bind haritasında oynana ikinci maçında Singapur merkezli Paper Rex kolay lokma olmadığını olmadığını gösterdi ve 13-9’luk bir skor ile seride durumu 1-1’e getirip eşitledi.

Son ve karar karşılaşmasında ise rekabet üst seviyedeydi. Pearl haritasındaki maçta iki tarafında üstünlüğe kavuşamaması üzerine uzatmalara gidildi. Oynanan uzatmaların ardından 15-13’lük skor ile galibiyete ulaşan Paper Rex, adını VALORANT Champions 2023 finaline yazdıran ilk isim oldu.

26 Ağustos Cumartesi günü akşamında gerçekleştirilecek büyük finalde Paper Rex’in rakibi bu akşam oynanacak olan Evil Geniuses – LOUD karşılaşması sonrası belli olacak.

Sizler büyük final hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce finale çıkan ikinci takım kim olacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT aim geliştirme nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

VALORANT Mobile Jett oynanış videosu sızdı! VALORANT Mobile ne zaman çıkacak?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor