Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2023 kupanın sahibi Evil Geniuses!

VALORANT Champions 2023 Los Angeles’ta kupanın sahibi Evil Geniuses oldu!

Evil Geniuses

VALORANT Champions 2023 heyecanı Los Angeles’ta kupanın sahibi Evil Geniuses oldu! Final karşılaşmasında Paper Rex ile oynayan Evil Geniuses, rakip takımı 3-1 yenerek kupanın sahibi oldu. Büyük final heyecanının sürdüğü görkemli akşamda, Kuzey Amerikalı takım kendi ülkesinde dünya şampiyonu oldu!

https://twitter.com/EvilGeniuses/status/1695578023569850672

Finalde, Paper Rex Split ve Bind haritasını seçerken, Evil Geniuses Ascent ve Lotus seçti. Champions 2023 turnuvası boyunca 5 maçta 5 galibiyet alan Paper Rex ile kıyasıya bir mücadele başladı. Her iki takım da bütün yeteneklerini ortaya koyarak, kazanmak için ne kadar hırslı olduğunu gösterdi. İlk olarak Paper Rex takımının seçtiği Split haritasıyla başlayan maçta, her iki takımda heyecanlı bir maç sergiledi ve Evil Geniuses 13-10 skoruyla ilk sayısını aldı. Evil Geniuses oyuncusu Demon1 ve jawgemo, düellocular olarak üzerine düşeni yaparak takımını ilk sayısı kazandırdı.

İkinci haritada Evil Geniuses kendi haritası olan Ascent haritasında oynadı ancak Paper Rex’e karşı kaybetti. Skorun eşitlendiği anlarda eşitliği bozan taraf olan Paper Rex, rakiplerine karşı heyecanlı bir üstünlük kurmayı başardı. Evil Geniuses 2 round peş peşe kazansa da, Paper Rex oyuncusu something, Reyna ile rakibine aman vermedi.

Paper Rex ne yazık ki 3. tur olan Bind haritasında rakibine karşı açık ara yenildi. Takım kombinasyonu iyi olsa da, Evil Geniuses oyuncusu jawgemo, 23/12/4 KDA ile karşı takıma üstünlük kurdu. Bind haritasını kaybeden Paper Rex, devam maçında Lotusta oynayarak başladı. 2-0 başlayan maç, yine yer yer eşitliklerle devam etti ve bu sefer eşitliği bozan takım Evil Geniuses olarak 13-10 bir skorla haritayı bitirdi. EG, 3-1 skorla kupanın sahibi oldu.

Evil Geniuses oyuncusu Demon1’in söyledikleri olay yarattı

Maç sonrası kupa heyecanını yaşayan Evil Geniuses takımı, maç sonrası röportaj esnasında ”Nefret edenlerin canı cehenneme. Adıma saygı gösterin. Ben bu oyundaki en iyi oyuncuyum.” diyerek alkışları ve tezahüratları toplasa da, sosyal medyada çok fazla tepki de aldı.

https://twitter.com/EvilGeniuses/status/1695582029927067945

Aynı zamanda, Evil Geniuses koçu Christine “potter” Chi, tek kadın koç olarak bir dünya şampiyonu olmuş oldu. 2023 VALORANT Champions, mükemmel heyecanıyla birlikte, Evil Geniuses’in kupayı kaldırması ile son buldu. Takım tarafından olay yaratacak açıklamalar yapılmış olsa da, hayranları tarafından oldukça fazla destek mesajları da geldi.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT, SUNSET haritası ilk bakış!

Nerf yiyen VALORANT ajanı Jett için lokma döktürdüler!

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor