Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag grup aşaması tamamlandı!

VALORANT Masters Kopenhag 4. günde FPX ve OpTic playoff aşamasına yükseldi!

VALORANT Masters

VALORANT Masters Kopenhag’ın ilk aşaması olan gruplar bugün oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Yaşanan Covid-19 vakasının turnuvanın işleyişine bir engel olmayacağı paylaşılan VALORANT Masters Kopenhag heyecanı son sürat devam ediyor. Playoff aşamasına yükselen tüm ekipler belli olurken grup aşamasında yer alan bazı ekipler ise böylece turnuvaya veda etmiş oldu.

VALORANT Masters Kopenhag’da grupların son gününde 2 karşılaşma oynandı. Kazananın turnuvaya devam edeceği, kaybeden ekibin ise turnuvaya veda edeceği karşılaşmaların ilki saat 18.15’te başladı. EMEA ekibi FunPlus Phoenix ile Japonya temsilcisi Northeption bu maçta karşı karşıya geldi. FunPlus Phoenix’in 2-0 galip geldiği karşılaşma sonrasında Japonya ekibi Northeption turnuvaya veda ederken FPX ise adını playoff aşamasına yazdırmış oldu. FPX’in playoff aşamasına çıkması ile VALORANT Masters Kopenhag turnuvasında yer alan 3 EMEA ekibi de playofflarda mücadele edecek. Fnatic, Guild ve FPX playoff aşamasında EMEA bölgesinin en iyi takımı olmak için mücadele edecek.

https://twitter.com/ValorantEsports/status/1547299272239955968

Günün 2. karşılaşması ise KRÜ ve OpTic arasında oynandı. 21.05’te başlayan karşılaşma 2-0’lık OpTic galibiyeti ile sonuçlandı. Bu sonuç sonrasında OpTic adını playoff aşamasına taşırken bu karşılaşma KRÜ için ise VALORANT Masters Kopenhag’a veda anlamına geldi.

VALORANT Masters Kopenhag’da grup aşamasının bitmesi ile bizleri daha çekişmeli karşılaşmalar bekliyor. Yarın başlayacak olan playoff aşamasında gruplardan galip ayrılan ekipler turnuvaya doğrudan playoff aşamasından katılan ekipler ile karşılaşmaya başlayacak. Playoff aşamasının ilk karşılaşması ise saat 18.00’de XSET ve OpTic arasında oynanacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor