Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag Lower Bracket Finalleri – Playerbros Kopenhag Özel

Playerbros olarak Kopenhag’da izlediğimiz FPX vs OpTic karşılaşmasının detayları ve basın konferansından notlar Playerbros Kopenhag Özel içeriğimizde!

VALORANT Masters

VALORANT Masters Kopenhagda finale 1 gün kala heyecan doruklarda yaşanmaya devam ediyor. Hayranların da katılımı ile çoşkunun daha da arttığı VALORANT Masters Kopenhag sahnesinde bugün EMEA ekiplerinden FPX ve NA ekiplerinden OpTic karşı karşıya geldi. Playerbros olarak bizlerin de Kopenhag’da canlı olarak takip ettiğimiz turnuva birbirinden heyecanlı anlara ve yoğun çekişmelere sahne oldu. Dün oynanan karşılaşmalarda Fnatic karşısında galip gelerek onları turnuvadan eleyen FPX galibiyetin çoşkusunu bugüne de taşıdı.

https://twitter.com/valorantesports/status/1550878340591980546?s=21&t=eZ6L_MunXOR5-0YN8C2lpA

Karşılaşmanın ilk haritası olan Split’e NA temsilcisi OpTic hızlı bir başlangıç yaparak ilk roundların kazananı oldu. Ancak bu hızlı başlangıç FPX’i durdurmak için yeterli olmadı. İlk yarıyı 9-3 önde tamamlayan FPX ikinci yarıda da bu başarıyı sürdürdü. OpTic geri dönüşlerinde bulunsa da Split’ten galip ayrılan taraf 13-6 ile FPX oldu.

Karşılaşmanın ikinci haritası Icebox ise özellikle ilk yarıda oldukça başa baş ilerledi. 6-6 beraberlik ile biten Icebox’ın 2. yarısında FPX galibiyeti eline aldı ve haritayı 13-8 önde tamamladı.

OpTic için son şans olan Bind haritasının ilk roundları NA temsilcisi için umut verici oldu. İlk yarıyı 9-3 önde tamamlayan OpTic ikinci yarıda da FPX’e veri dönüş şansı vermedi ve haritayı 13-7 önde tamamladı.

 

Günün dördüncü haritası ve FPX’in seçimi Fracture’a 6-0’lık başlangıç yapan FPX bu başarıyı sürdürerek haritayı 13-7’lik skor ile kazandı ve adını büyük finale yazdırdı.

Playerbros Özel – Basın Konferansı

Oldukça heyecanlı geçen bu karşılaşmanın ardından ekipler basın mensuplarının sorularını cevapladı. OpTic tarafı karşılaşmadan mağlup ayrıldıkları için mutsuz olsa da yöneltilen sorularda Champions için hazırlandıklarını ve çok kısa bir dinlenme süreci sonrasında çalışmaya başlayacaklarını belirttiler. Bunun yanında OpTic oyuncuları ilk defa hayranlar karşısında yapılan bir Masters turnuvası hakkında da görüşlerini paylaştı. OpTic ekini karşılaşma sırasında rakip takım taraftarları tarafından kendilerine yapılan küfürlü ve hakaret edici tezahüratlardan hoşnutsuzluğunu belirtti

Günün galibi FPX ise sahnede olduğu gibi basın konferansında da oldukça mutluydu. Turnuvada oynanabilecek en fazla sayıda maçı oynayan FPX ekibi Suygetsu’nun vize problemleri olmasaydı bunun oyunlarını ileriye taşımak için önemli bir avantaj olabileceğini belirtti. Kendi aralarında şakalar yaparak soruları cevaplayan FPX ekibi programlarının yoğunluğundan dolayı şehri keşfetmek için fazla zaman bulamadıklarından ve boş geçirdikleri tek günde eğlenceli ancak olaylı bir bir bisiklet yolculuğu yaptıklarından bahsetti. Bunun yanında FPX ekibinin koçu D00mbr0s kendisine yönetilen “yoğun tempo içerisinde çok az bir uyku ile karşılaşmaya gelmenin nasıl olduğu” şeklindeki soruya uykusuna oldukça önem verdiğini ancak iyi bir uyku çekemediği anlarda kendi deyimiyle “En iyi IGL’e” sahip olmanın onun için işleri kolaylaştırdığından bahsetti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor