Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag’da 8. gün tamamlandı!

VALORANT Masters Kopenhag 8. gün karşılaşmaları çekişmeli mücadeleler ve sürpriz sonuçlar ile tamamlandı!

Masters Kopenhag

Masters heyecanı ile VALORANT esporunun kalbi son günlerde Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da atmaya devam ediyor. Günler geçtikçe daha da çekişmeli mücadelelere sahne olan VALORANT Masters Kopenhag sahnesinde bugün 8. gün karşılaşmaları oynandı. Turnuvanın sekizinci, playoff aşamasının ise 4. günü olan 17 Temmuz yine birbirinden heyecanlı 2 karşılaşmaya sahne oldu.

Karşılaşmalar başlamadan önce Covid-19 yine gündeme geldi. Paper Rex oyuncuları d4v41 ve f0rspokeN’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Bu oyuncuların arasına yine Paper Rex forması giyen Jinggg’in de katılması ile Paper Rex ekibinde Covid-19 virüsü sayısı 3’e yükseldi. Oyuncular daha önceden açıklanan şekilde izolasyon alanından karşılaşmalara katılıyor.

https://twitter.com/ValorantEsports/status/1548719391973335042

VCT Masters Kopenhag 8.gün ilk karşılaşmasında sahnede temsilcimiz Alfajer’in de yer aldığı ve VALORANT Champions için İstanbul’a geleceği kesinleşen Fnatic ve son günlerde Covid-19 ile başı bir hayli belada olan Paper Rex ekipleri yer aldı. Karşılaşmanın ilk haritası Ascent’te her iki takım da galibiyete çok yaklaşsa da Paper Rex haritanın kazananı oldu. Her iki takımın da oldukça başarılı olduğu Bind haritasında ise skor yine oldukça yakın olsa da gülümseyen taraf yine Paper Rex oldu ve karşılaşmayı 2-0 kazanmış oldular. Karşılaşmadan galip ayrılan Paper Rex adını bir üst aşamaya yazdırırken Fnatic ise lower bracket tarafında Leviatán ile eşleşti.

https://twitter.com/ValorantEsports/status/1548767193982152704

VALORANT Masters Kopenhag‘da günün ikinci karşılaşmasında ise daha önce VALORANT Masters Reykjavík’te karşı karşıya gelmiş DRX ve OpTic ekipleri kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın ilk haritası Fracture’da DRX 13-4‘lük büyük bir fark ile 1-0’lık skoru cebine attı. İkinci harita Breeze’de ise 13-4‘lük skor bu sefer OpTic galibiyeti ile sonuçlandı. Her şeyin belirleneceği Bind haritasında ise skor oldukça yakın olsa da galibiyet OpTic ekibinin oldu. OpTic adını bir üst sıraya yazdırdı, DRX ise lower bracket eşleşmelerinde FPX’in rakibi oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor