Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag’da FPX şampiyon – Playerbros Kopenhag Özel

EMEA temsilcisi FunPlus Phoenix VALORANT Masters Kopenhag’da kupaya uzanan taraf oldu.

Masters Kopenhag

Uzunca bir zaman alan birbirinden çekişmeli karşılaşmalar sonrasında VALORANT Masters Kopenhag sona erdi. Turnuvada oynanabilecek bütün karşılaşmalara çıkan EMEA temsilcisi FunPlus Phoenix ve Asya Pasifik ekibi Paper Rex finalde kozlarını paylaştı. Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmasını izlemek için bizler de Playerbros olarak Kopenhag’da yer aldık.

Günün ilk haritası olan olan Bind FPX’in adeta rüzgar gibi esmesi ile başladı. İlk yarıyı 11-1’lik ezici bir üstünlük ile tamamlayan FPX haritanın ikinci yarısında da rakibine şans tanımadı. 13-3’lük skor ile ile haritayı tamamlayan FPX böylece karşılaşmaya güçlü bir başlangıç yaptı.

Günün ikinci haritası olan Icebox ise PRX’in yüzünü güldürdü. FPX’e hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda üstünlük sağlayan Paper Rex haritayı 13-7 kazanarak skoru 1-1’e eşitledi.

 

Eşitliği bozan 3. harita Fracture oldu. Oldukça başa baş giden Fracture’da ilk yarıda eşitlik bozulmadı ve 6-6’lık skor ile ikinci yarıya geçildi. İkinci yarıda üstünlük kurmayı başaran FPX ikinci yarıda sadece bir round kaybetti ve 13-7 ile skoru 2-1’e getirdi.

Paper Rex’in karşılaşmaya tutunmak için son umudu olan Haven haritası Asya Pasifik ekibi için iyi başladı. İlk yarıyı 7-5 önde tamamlayan Paper Rex ikinci yarıya da güçlü bir başlangıç yaptı. İkinci yarıda 7-13 ile galibiyete uzanan Paper Rex karşılaşmayı son haritaya taşıdı.

Şampiyonun belli olacağı final haritası Breeze karşılaşmanın heyecanını yansıtmaya devam etti. 7-5 biten ilk yarının ardından FPX liderliği aldı, karşılaşmayı ve şampiyonluğu 13-9’luk skor ile kazanmış oldu.

VALORANT Masters Kopenhag Şampiyonu FunPlus Phoenix 

Karşılaşmanın ardından Playerbros olarak bizlerin de yer aldığımız basın konferansında her iki takım oyuncuları soruları yanıtladı. Paper Rex ekibi her ne kadar finali kaybetmenin üzüntüsünü yaşasa da bu noktaya gelen ilk Asya Pasifik ekibi olmanın gururunu yaşadıklarını paylaştılar. Bunun yanında Benkai kendisine sahneye çıktığı ilginç kostümler ile ilgili yönetilen sorulara da cevap verdi. Paper Rex ekibine yöneltilen soruların genel odak noktası ise hem ajan seçimlerinde hem de oyun tarzlarındaki farklılık oldu. Paper Rex bu farklı oyun tarzını korumak ve önlerindeki turnuvalarda geliştirmek istiyor. Takım aynı zamanda geçirdikleri zorlu Covid sürecinin de oyunlarını etkilediğini düşünüyor.

Şampiyona galibi FPX’e mikrofonlar uzatıldığında ise ekibin mutluluğu oldukça anlaşılabilirdi. Öncelikle iyi bir uyku çekebilecekleri için mutlu olduklarını ifade eden FPX oyuncuları. VALORANT Masters Kopenhag’dan sonra kısa bir dinlenmenin ardından Champions için çalışmalara başlayacak. Özellikle bu turnuvada yer alan bütün maçları oynamanın bu hazırlıkta kendilerine önemli bir fayda sağladığı FPX tarafından belirtildi. Bunun yanınca Suygetsu’nun MVP seçilmiş olmasını kutlayan FPX oyuncuları kendisinin takıma katıldığı günden beri bunu başarabileceğine inandıklarını belirttiler.

Playerbros olarak Kopenhag’da yer almak ve haberleri sizlere Kopenhag’dan aktarmak bizim için büyük bir zevkti. Bunun için hem Riot Games ekibine hem de siz değerli takipçilerimize teşekkür ederiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor