Connect with us

Espor

VALORANT VAN 81 hatası nedir? Nasıl çözülür?

Bir bağlantı sorunu olduğunu ifade eden VAN 81 hatasına göz atıyoruz.

VALORANT VAN 81 hatası nedir? Nasıl çözülür?

VALORANT hataları karşısında nasıl çözüme ulaşacağınız konusunda hazırladığımız içeriklere devam ediyoruz. Bu yazımızda konumuz, VALORANT’ın hile önleme yazılımı olan Vanguard kapsamında alınan VALORANT VAN 81 hatası oluyor. Bakalım VAN 81 hatası nedir? Nasıl çözülür?

VALORANT VAN 81 hatası nedir?

VAN 81 ile karşı karşıya gelen oyuncular genellikle ekranlarında “VALORANT bir bağlantı hatası ile karşılaştı. Tekrar bağlanmak için lütfen istemcini yeniden başlat. Hata kodu: VAN -81” şeklindeki bir mesaj ile karşılaşıyorlar. Meydana gelen bu hata sonucu oyuncular oyuna giriş yapamıyorlar.

Riot Games’in oyuncular için yayınladığı VALORANT hata kodları sayfasında da bu hata “VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.” gibi aynı bir mesaj ile açıklanıyor.

VALORANT VAN 81 hatası nasıl çözülür?

Riot Games tarafından verilen çözüm önerisi

VALORANT hata kodları sayfasında Riot Games oyuncular için hatanın çözümüne dair bir öneride de bulundu. VAN 81 hatası çözümü için Riot’un önerisi bilgisayarınızı ve Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmak. Eğer sorun devam ederse ise Riot Vanguard’ı ve VALORANT’ı kaldırmayı ve ikisini de sıfırdan yüklemeyi tavsiye ediyor.

İlginizi Çekebilir: VALORANT Vanguard nasıl kaldırılır ve nasıl devre dışı bırakılır?

Temel Yöntemler

Riot Games’in önerisine ek olarak temel yöntemler olan bilgisayarınızı açıp kapatma, modem veya Router’ınızı açıp kapatma yada DNS ayarlarınızı değiştirme gibi çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Kullanıcı deneyimleri

Riot’un önerisi ve temel yöntemlerin haricinde sizler için internet üzerinde diğer oyuncuların bu hataya nasıl yaklaştıklarına da göz attık. Hem Reddit hem de YouTube üzerinde birçok oyuncu bu sorunu Görev Yöneticisi üzerinden halletmiş görünüyor.

Oyuncular Görev Yöneticisi üzerindeki Hizmetler sekmesine giderek eğer VGC isimli hizmet durdurulmuş veya kapalı ise başlatarak bu sorunu çözdüklerini dile getiriyorlar.

Siz VALORANT VAN 81 hatası ile daha önce karşılaştınız mı? Siz bu sorunu nasıl aştınız? Hata konusundaki tecrübelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın. İsterseniz VALORANT Crosshair renk kodları konusunda hazırladığımız rehbere de göz atabilirsiniz. İyi oyunlar!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT ajan rozeti yapma sitesi açıldı! VALORANT rozeti nasıl oluşturulur?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor