Connect with us

Güncel

VALORANT’ın son haritası Pearl’ün gizli tarihi!

VALORANT Pearl haritası hakkında ilginç bilgiler!

Pearl

Riot Games VALORANT’ın en yeni haritası olan sular diyarı Pearl’ü geçtiğimiz ay oyuna eklemiş, birkaç gün önce ise dereceli maç havuzuna katmıştı. Her ne kadar kimi oyuncular Split’in kaldırılıp yerine Pearl’ün getirilmesi konusunda şikayetçi olsa da büyük bir oyuncu kitlesi ise haritayı oldukça beğendi.

Alternatif bir evrende geçen ve sular altında yer alan bir şehir olan Pearl için VALORANT resmi hesapları üzerinden bir bilgi paylaşımı yapıldı. Yapılan paylaşım haritanın geliştirme sürecini, harita için düşünülen ancak oyuna eklenmeyen özellikleri, yapıları, içerikleri konu alıyor ve Pearl’ün nasıl günümüzdeki haline ulaştığını bizlere aktarıyor.

Paylaşılan bilgiler arasında şunlar yer aldı:

  • Harita geliştirme aşamasındayken haritanın ortasında haritaya o zamanlar adını da veren PITT isimli bir çukur bulunuyordu. Bir hikayesi ve hikayeyi destekleyen tasarım çalışmalarının da bulunduğu çukur sonradan kaldırıldı.
  • Haritanın ilk oyun testlerinde kubbenin etrafında League of Legends oyuncularının yakından tanıyacağı Yampiri Yengeç yer alıyordu.
  • Pearl’ün ilk konseptleri bize tamamen su altında bir harita sunmuyordu. Yarısı sular altında olan haritada istediğiniz zaman su altı olan kısma geçebiliyordunuz.
  • VALORANT’ın en popüler easter egglerinden biri olan taktikayılar bu haritada da yer alıyor.
  • Kruella Denfer tarafından çizilen denizin altındaki duvar resminde haritanın yer aldığı Portekiz’den bir parça olarak Portekiz’e özgü bir gitar yer alıyor.

Sizler VALORANT’ın en yeni haritası ve haritanın geliştirme aşamasındaki farklılıkları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce geliştirmede kaldırılan bazı özellikler haritada yer almalı mıydı? Bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel