Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Valve, Tec-9’da Değişiklikler Yapıyor

Tabancalar için beklenen değişiklikler sonunda geliyor, değişikliğin yapılacağı ilk silah ise Tec-9 oluyor.

CS:GO tarihinde birçok silah için değişiklikler yapılmış, kiminin isabet oranı düşürülmüş kiminin ise verdiği hasar artırılmıştı. Fakat bugüne kadar Revolver dışında hiçbir tabanca için ciddi bir değişiklik yapılmamıştı.

Conter Strike’ın geliştiricileri, Teröristler tarafından ilk elde rahatça alınan Tec-9’ın oyuncuların yetenekleri doğrultusunda daha tehlikeli hale gelebilmesini, kullanmasını bilmeyenlerin bu silahta başarısız olmasını istiyorlar. Bu yüzden de ilk ellerin korkulu rüyası olan bu silahta çeşitli özelliklerinde değişiklikler yapacaklar. Peki bu değişiklikler neler?

Toplam mermi kapasitesi 120’den 90’a, aktif mermi sayısı ise 24’ten 18’e düşürülecek. Ayrıca diğer tabancalardan daha yüksek mermi atış hızına sahip olan Tec-9’nın atış da hızı düşürülürken, ilk mermisinin isabet oranı artırılacak.

Şimdilik oyuncular Tec-9’larıyla birlikte rakiplerinin üstüne rahatça koşamayacak gibi gözüküyor.

Valve silahların oyuncular arasında fark yaratmasını ve aldıkları silahlar sayesinde oyunları kazanmasını istemiyor. Bu yüzden tabancalarda yapılan değişiklikler Tec-9 ile kısıtlı kalmayacaktır.

Profesyonel oyuncuların maçlara ara verdiği bir dönemde yapılması sayesinde oyuncular değişiklikleri deneyimleyip, geri bildirimde bulunabilecekler. Bu da Valve’in eSpor organizasyonlarına duyduğun saygının bir göstergesi aslında…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive