Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finalinin adı belli oluyor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finallerinde SMB’nin rakibi bu akşam belli olacak.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finalinin adı belli oluyor

14 Ocak Cuma günü oynanan karşılaşmaların arından VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemelerinde finale çıkan ilk takım Papara SuperMassive Blaze olmuştu. 15 Ocak Cumartesi günü oynanacak iki karşılaşmanın ardından bir diğer finalist de belli olacak.

Günün ilk karşılaşması saat 17:00’da Galakticos ile BBL Esports ekipleri arasında alt grup finallerine çıkmak için oynanacak. Kapalı elemelere davet edilen BBL Esports, üst grup yarı finallerinde SuperMassive Blaze’e mağlup olarak etkinliğe alt grupta devam etmişti. Açık elemelerden gelen Galakticos ekibi ise üst grubun ilk karşılaşmasında BBL Esports’a 2-0 mağlup olarak yoluna alt grupta devam etmişti.

BBL – GALAK karşılaşmasının sonlanmasının ardından galibiyete ulaşan taraf, alt grup finallerinde Fire Flux Esports ile 3 maçlık seride karşı karşıya gelecek. 19:00’da başlayacak olan karşılaşmanın galibi ise büyük finalde SuperMassive Blaze’in rakibi olacak.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapsamında 15 Ocak Cumartesi günü oynanacak bir diğer karşılaşama ise 5-6. sıra kararlaştırma karşılaşması. Etkinliğe veda eden Futbolist ve 2L8 ekipleri saat 17:00’da çıkacakları karşılaşma sonrasında kazanan takım etkinliği 5.sırada tamamlayarak VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta kapalı elemelerine davetli olacakken, diğer takım 6.sırada yer alacak.

Heyecan dolu karşılaşmalar twitch.tv/valorant_esports_tr adresi üzerinden canlı olarak yayınlanırken, belirli yayıncılar izleme etkinliği düzenleyebilecek.


İlginizi Çekebilir:

Kaan Kural, Lolespor’a veda etti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor