Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinin adı: FUT- BBL

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinin bir diğer ismi BBL Esports oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinin adı: FUT- BBL

Yaklaşık bir hafta önce sona eren ve şampiyonluğa Papara SuperMassive Blaze’in ulaştığı VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta elemelerinin ardından etkinliğin ikinci haftası direkt olarak başlamıştı. 17 Ocak Pazartesi haftasında oynanan karşılaşmalarından ardından VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinin adı Futbolist – BBL Esports olarak belirlendi.

Üst elemelerde ilk önce Galatasaray Esports, daha sonra BBL Esports ve Fire Flux Esports’u mağlup ederek finallerin ilk ismi olan Futbolist’in rakibi, 22 Ocak Cumartesi günü oynanan karşılaşmaların ardından belirlendi.

Alt grubun üçüncü adım karşılaşmaları ile başlanan günde BBL Esports, Surreal Esports ile saat 17:00’da karşı karşıya geldi. YouTuber Tugay Gök tarafından kurulan Surreal Esports üç maçlık seriye Icebox haritasında aldığı galibiyet ile önde başlasa da, serinin geri kalan iki karşılaşmasını kazanan BBL Esports, büyük finale bir adım daha yaklaşmış oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 2. Hafta finalinde Futbolist’in rakibi BBL Esports oldu

BBL’in bir sonraki adımolan alt grup finallerindeki rakibi geçtiğimiz günlerde Emre “Sterben” Demirci’yi bünyesine katması ile gündemimize gelen Fire Flux Esports oldu. Rekabet seviyesinin üst seviyede olduğu serinin ilk haritası olan Ascent’de 13-10’luk bir skor ile öne geçen taraf BBL Esports oldu.

Serinin ikinci ve kader haritası olan Fracture’da ise ilk yarıda takımlar kafa kafaya ilerlerken, ikinci yarıya önde başlayan taraf Fire Flux Esports ekibi oldu. BBL Esports’un finale son adımı olan karşılaşmada iki tarafın da aldığı round’ların ardından beraberliğe ulaşıldı ve uzatmalara gidildi. Uzatmalarda tüm gücü ile mücadele eden iki takım arasından BBL Esports, ulaştığı 18-16’lık skor ile maçı kazanan taraf oldu ve seride durumu 2-0’a getirerek büyük finalde Futbolist ekibinin rakibi oldu.


İlginizi Çekebilir:

Şahangiller Espor VALORANT oyuncuları BUTCHER ve Takoeee ile yollarını ayırdı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor