Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Aşama 2 Challengers playoff mücadeleleri başlıyor

Stage 2 Challengers’ın playoff aşaması Acend vs M3 Champions maçıyla başlayacak

VCT 2022: Stage 2 Challengers playoff mücadeleleri başlıyor

Valorant Champions Tour 2022: Stage 2 Challengers turnuvasının playoff aşaması bugün saat 17:00‘da temsilcimiz cNed’in ekibi Acend ile M3 Champions (Gambit) arasındaki seriyle başlayacak. Grup aşamasının tamamlanmasının ardından playoff’a yükselen 6 takım 10-24 Temmuz tarihleri arasında Kopenhag’ta düzenlenecek Stage 2 Masters’a katılmak için mücadele edecek. Günün ikinci serisinde ise iki Avrupa temsilcisi Team Liquid ile FunPlus Phoenix karşı karşıya gelecek.

Grup aşamasını lider tamamlayan Fnatic ve Guild Esports playoff aşamasına doğrudan yarı finalden başlayacak. Acend vs M3 Champions serisinin galibi bir sonraki turda Guild Esports’un rakibi olurken Team Liquid vs FunPlus Phoeix serisinin kazananı ise Fnatic ile eşleşecek. Kazananlar grubu yarı final serileri yarın saat 17:00’da başlayacak.

VCT 2022: Stage 2 Challengers playoff fikstürü

17 Haziran

  • Acend vs M3 Champions
  • Team Liquid vs FunPlus Phoenix

18 Haziran

  • Guild Esports vs (ACE-M3 galibi)
  • Fnatic vs (Team Liquid- FPX galibi)

Format ve ödül havuzu

VCT 2022: Stage 2 Challengers’ın playoff aşaması ikili eleme usulüne göre gerçekleştirilecek. Büyük final ve kaybedenler grubu finali hariç tüm seriler üç maç üzerinden oynanacak. Turnuvayı ilk üç sırada bitiren takımlar doğrudan Stage 2 Masters biletinin sahibi olacak. Toplamda 200 bin dolar ödül havuzuna sahip Stage 2 Challengers‘ta şampiyonluğa ulaşan takım 40 bin dolar para ödülü kazanacak. Bugün oynanacak karşılaşmaları Riot Games’in resmi Twitch kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor