Connect with us

Espor

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3’de şampiyonluğa Guild X ulaştı

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3’de büyük ödül Guild X ekibine gidiyor.

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3'de şampiyonluğa Guild X ulaştı
Fotoğraf: twitter.com/klaudiaxx9

Sadece kadın VALORANT takımlarının katılım sağlayabildiği VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3, geride bıraktığımız 2 Ekim Pazar gününün akşam saatlerinde tamamlandı.

Toplamda 126 takımın mücadele ettiği ve 30 bin Euro büyüklüğünde bir ödül havuzuna sahip olan turnuva 19 Eylül Pazartesi günü start aldı. Tek maçlık seriler üzerinden gerçekleştirilen eleme karşılaşmalarının ardından Playoff’lara katılacak takımlar belli olmuştu.

İkili eleme sistemi üzerinden oynanan Playoff’ların üst grubunda ilk olarak ITB Prime ekibini daha sonrasında BBL Queens ekibini 2-0’lık skorlar ile mağlup etmeyi başaran Guild X, üst grup yarı finallerinde G2 Gozen karşısında 2-1 mağlup oldu.

Yoluna alt gruptan devam eden takım, Acend Rising, TENTSTAR Nova ve NAVI Celestials’ı mağlup ettikten sonra büyük finalde G2 Gozen ile tekrardan karşılaştı.

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3 büyük finalinde ise karşılıklı olarak alınan 3 haritanın ardından 2-1’lik önde bir skora ulaşan G2 Gozen, bu avantajını kullanamadı. Geriden gelen Guild X ekibi arka arkaya aldığı 2 harita ile rakibini 3-2’lik bir skor ile yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyon Guild X’in kadrosunda iki Türk oyuncu

Şampiyonluk unvanı, 10 bin euro büyüklüğündeki birincilik ödülü ve VALORANT Champions Tour 2022: Game Changers Championship biletini kazanan Guild X ekibinde turnuva boyunca iki Türk VALORANT oyuncusu ter döktü.

Türk oyunculardan Yağmur “Smurfette” Gündüz 2021’in eylül ayından beri Guild forması giyerken, bir diğer Türk oyuncu Neslişah “ness” Demir ise geride bıraktığımız ağustos ayından bu güne Klaudia, roxi ve aNNja’nın da yer aldığı Guild X ile birlikte mücadele ediyor.

Şampiyonluğa ulaşmalarının ardından kişisel Twitter hesabı üzerinden İngilizce olarak yaptığı açıklamada Neslişah “ness” Demir, “Bana inanan ve başta takım arkadaşlarım olmak üzere beni destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. 4 aydır Kontrolcü rolü oynuyorum ve başlangıçta gerçekten korkutucuydu ama hepsi beni destekliyor ve bunun gerçekten çok şey ifade ettiğine inandılar. Onlara sahip olduğum için gerçekten şanslıyım, küçük İngilizcemden bahsetmiyorum bile.” diye konuştu.

VCT 2022: Game Changers EMEA Series 3 sıralaması

1. Guild X
2. G2 Gozen
3. NAVI Celesitals
4. TENSTAR Nova
5-6. Acend Rising
5-6. Rix.GG Lightning
7-8. REBELS VELVET
7-8. BBL Queens
9-12. Falcons Vega
9-12. Alliance.Coven
9-12. N1MP
9-12. PING Cheetahs
13-16. Gogless
13-16. Fire Flux Fierce
13-16. SuperMassive Blaze Female
13-16. Case Hydra


İlginizi Çekebilir:

DenizBank İstanbul Wildcats VALORANT kadrosuna braveaf’ı kattı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor