Connect with us

Espor

LoL Worlds 2022’de ön elemelerin ilk aşaması tamamlandı

LoL Worlds 2022’de takımların geri kalan 2 bilet için mücadelesi sürüyor.

LoL Worlds 2022'de ön elemelerin ilk aşaması tamamlandı
Fotoğraf: twitter.com/lolespor

29 Eylül Perşembe günü start alan yılın en büyük League of Legends etkinliği tüm hızı ile devam ediyor. 3 Ekim Pazartesi gününün ilk saatlerinde oynanan karşılaşmaların ardından LoL Worlds 2022’de ön elemelerin ilk aşaması tamamlandı.

12 takımın 2 grup halinde mücadele ettiği ön elemelerde 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet olarak A grubunu lider olarak bitiren Fnatic ile 5-0’lık namağlup bir seri yürüterek B grubunu lider olarak bitiren DRX direkt olarak grup aşamasına yükseldi.

Grup aşamasında 2, 3 ve 4. sırada yer alan MAD Lions, Royal Never Give Up, Evil Geniuses, Saigon Buffalo Esports, LOUD ve DetonatioN FocusMe takımları ise ön elemelerin ikinci aşaması olan Playoff’lara katılmaya hak kazandı. Bu ekiplerden Royal Never Give Up ve Evil Geniuses, grup aşamasını ikinci sırada tamamladıkları için Playoff’lara bir adım önde başlama hakkını elde ettiler.

Temsilcimiz DenizBank İstanbul Wildcats elendi

LoL Worlds 2022’de ülkemizi temsil eden DenizBank İstanbul Wildcats’in ise macerası sona erdi. B grubunda yer alan ve DRX, Royal Never Give Up, MAD Lions, Saigon Buffalo ve Isurus ile mücadele eden temsilcimiz, çıktığı tüm karşılaşmalardan mağlubiyet ile ayrıldı.

3 Ekim Pazartesi gününün ilk saatlerinde gerçekleştirilen Isurus karşılaşmasının ardından bir Tweet atan takımın orta koridor oyuncusu Tolga “Serin” Ölmez, elenmeleri hakkında “Takım olarak elimizden geleni yaptık. Ama maalesef istediğimiz başarıyı elde edemedik, desteklediğiniz için teşekkürler.” şeklinde konuştu.

LoL Worlds 2022 ön eleme aşaması yarı finalleri başlıyor

12 takımdan sadece 4 tanesinin katılım hakkı elde edebileceği ana etkinlik için geriye sadece iki bilet kaldı. 3 Ekim Pazartesi akşamı ve 4 Ekim Salı gününün ilk saatlerinde oynanacak iki karşılaşmanın ardından Royal Never Give Up ve Evil Geniuses takımlarının grup finallerindeki rakipleri belli olacak.

3 Ekim Pazartesi

  • 21.00 – MAD Lions – Saigon Buffalo Esports

4 Ekim Salı

  • 02.00 – LOUD – DetonatioN FocusMe

League of Legends Worlds 2022 karşılaşmalarını Twitch ve YouTube haricinde lolesports.com üzerinden de takip edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

DenizBank İstanbul Wildcats VALORANT kadrosuna braveaf’ı kattı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor