Connect with us

VALORANT

VCT 2022 Stage 1 EMEA Challengers 2.Hafta 2.Gün Sonuçları

VCT 2022 Stage 1 EMEA Challengers 2.hafta 2.gün sonuçları belli oldu!

vct 2022 stage 1

VALORANT Champions Tour yani kısa adıyla VCT 2022 Stage 1 EMEA Challengers turnuvasında 2.hafta 2.gün karşılaşmaları tamamlandı. Playofflara katılmak için Grup aşamasında mücadele eden takımların mücadeleleri tüm hızıyla devam ediyor. Bugün özellikle temsilcimiz BBL’in FNATIC ile yapacağı mücadele merakla ve heyecanla bekleniyordu. İşte bugünün karşılaşmalarının sonuçları:

LDN UTD vs BIG (2-1)

https://twitter.com/LDNUTD/status/1495090207355543552

Karşılaşmanın ilk haritası Haven oldu. Büyük bir dominasyon sergileyen LDN UTD ekibi karşılaşmayı 13-4 kazandı. İkinci harita Split ise oldukça çekişmeli geçti. İlk yarıyı 8-4 önde kapatan LDN UTD, ikinci yarıda BIG tarafından büyük bir geri dönüş ile karşı karşıya kaldı. BIG ekibi 13-10 haritayı kapatarak genel skor durumunu 1-1’e getirmeyi başardı. Üçüncü ve belirleyici harita ise Breeze oldu. Breeze haritasının ilk yarısında 8-4 kazanan LDN UTD, ikinci yarıda rakibine tek bir şans bile tanımadı ve haritayı 13-4 kapattı. Genel skor 2-1 oldu ve LDN UTD genel karşılaşmayı kazanmış oldu.

BBL Esports vs FNATIC (0-2)

Günün beklenen karşılaşmasının ilk haritası Icebox oldu. FNATIC ekibi ilk yarıyı domine etti ve 9-3 önde kapattı. İkinci yarıda her ne kadar oyuna çok az dahil olabilse de BBL ekibi rakibine karşı üstün gelemedi ve FNATIC haritayı 13-6 kapattı. İkinci harita BBL Esports tarafından seçilen Ascent oldu. Harita oldukça çekişmeli geçti. İlk yarıda taraflar üst üste raund kazandılar ve durum 6-6 oldu.

İkinci yarıda da BBL oyundan kopmadı ve FNATIC ekibinin önüne geçmeyi başardı ancak çok geçmeden FNATIC ipleri tekrar eline aldı. Saliselik farklar ile bomba çözemeyen BBL Esports art arda eller kaybetti ve FNATIC ekibine 13-10 mağlup oldu. Genel karşılaşmayı 2-0 FNATIC kazanmış oldu.

VCT 2022 Stage 1 EMEA Challengers turnuvasının 2.hafta 3.gün karşılaşmaları 20 Şubat 2022’de gerçekleşecek. G2 Esports ve temsilcimiz SuperMassive Blaze karşılaşması 3.günün merakla beklenen karşılaşmalarından birisi durumunda. Bunun yanında Acend vs FNATIC karşılaşması da G2 vs SuperMassive Blaze karşılaşmasının ardından oynanacak. Turnuvanın genel karşılaşma istatistiklerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT