Connect with us

Espor

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 5. Hafta karşılaşmaları tamamlandı

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split takımlarının 5. Hafta mücadeleleri sona erdi.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 5. Hafta karşılaşmaları başlıyor

6 Haziran Pazartesi günü saat 17.30’da başlayan VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 5. Hafta karşılaşmaları geride bıraktığımız 7 Haziran Salı gününün akşam saatlerinde sona erdi.

Haftanın açılışın Fenerbahçe Esports ile Galakticos karşı karşıya geldi. Playoff’lara kalma mücadelesi veren iki takımın karşılaştığı serinin ilk maçında Fenerbahçe tarafı 13-4’lük bir skor ile oldukça rahat bir galibiyete ulaştı. Serinin ikinci karşılaşmasında pes etmeyen Galakticos tarafı uzatmalarda 14-12’lik bir skor ile galibiyete ulaştı ve durumu eşitledi. Serinin kazanının belirleneceği karşılaşmada ise Fenerbahçe Esports tarafı 13-7’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak seriyi 2-1 kazandı.

İlk günün ikinci karşılaşmasında Thunderbolts Gaming ile Team Lixa kozlarını paylaştı. Fracture haritasında 13-10 ve Bind haritasında 13-7’lik skor ile rakibini mağlup etmeyi başaran Team Lixa, ligdeki ilk galibiyetini beşinci haftada almış oldu.

Haftanın ikinci gününün açılışında ligin liderliğine aday olan takımlardan FUT Esports ile Galatasaray Esports karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz günlerde yeniden isimlendirmeye giden FUT Esports ekibi rakibi karşısında Icebox haritasında 13-8 ve Ascent haritasında 13-5 gibi skorlar ile galibiyete ulaşarak puan durumunda ikinci sırada yerini aldı.

Haftanın kapanış karşılaşmasında lider Papara SuperMassive Blaze ile Geçtiğimiz haftalarda oyuncularından lauress’in kolu kırılması nedeniyle kadrosunda değişikliğe giden Fire Flux Esports karşılaştı. Split haritasında oynanan ilk karşılaşmada 13-6’lık bir skor ile galibiyete ulaşan Fire Flux ekibi seride öne geçen taraf oldu. Serinin ikinci karşılaşmasında bu performansı devam ettiremeyen Fire Flux Esports, rakibi Papara SuperMassive Blaze karşısında ilk olarak 13-8, daha sonra 13-10 mağlup olarak 2-1’lik bir skor ile seride kaybeden taraf oldu.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 5. Hafta karşılaşmaları

  • 6 Haziran – 17.30 – Fenerbahçe Esports 2 – 1 Galakticos
  • 6 Haziran – 20.00 – Thunderbolts Gaming 0 – 2 Team Lixa
  • 7 Haziran – 17.30 – Galatasaray Espor 0 – 2 FUT Esports
  • 7 Haziran – 20.00 – Papara SuperMassive Blaze 2 – 1 Fire Flux Esports

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 5. Hafta karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından Papara SuperMassive Blaze 5 galibiyet ile namağlup ilerlerken, ikinci sırada FUT Esports ekibi yer aldı. Geçtiğimiz hafta ligi son sırada tamamlayan Team Lixa, aldığı galibiyet ile birlikte Playoff’lara kalma mücadelesine giriş yaptı.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT 4.11 Yama Notları yayınlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor