Connect with us

Espor

VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split formatı açıklandı

VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split formatı açıklandı.

VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split formatı açıklandı

19 Mart Cumartesi günü Surreal Esports’un şampiyonluğa ulaşmasının ardından gözler VRL Türkiye: Birlik liginden VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvasına dönmüştü. Papara SuperMassive Blaze ile birlikte Surreal Esports’un mücadelesi devam ederken, VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split formatı açıklandı.

4 Nisan Pazartesi gününün akşam saatlerinde tam adı ile VALORANT Regional League TR: Birlik x Coca-Cola liginin resmi sosyal medya hesapları üzerinden ligin ikinci yarısının nasıl işleyeceğine dair format açıklandı.

VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split katılımcı sayısını SuperMassive Blaze ve Surreal Esports belirleyecek

Paylaşılan açıklamada belirtilene göre ligin ilk aşamasının sonunda ilk 6 sırada yer alan takımlar direkt olarak 2 Split’e katılma hakkı kazanacakken, ligi son iki sırada bitiren takımlar VRL Birlik 2. Split kapalı elemelerine direkt olarak katılma hakkı kazanacak.

Lige katılacak yeni takımların kaderi ise şu sıralar merakla takip edilen VALORANT Champions Tour 2022: EMEA Challengers Yükselme turnuvasında mücadele eden Papara SuperMassive Blaze ve Surreal Esports’a bağlı. Eğer iki temsilcimiz de mücadele ettikleri etkinlikte başarıya ulaşırsa 3 yeni takım, sadece biri başarılı olursa 2 yeni takım ve ikisi de başarısız olursa 1 yeni takım lige katılmış olacak.

Açık elemeler 25 Nisan’da başlıyor

VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split heyecanı ise 25 ve 26 Nisan tarihlerinde oynanacak olan açık elemeler ile start alacak. Açık elemelerde başarıya ulaşan takımlar 27 Nisan ile 1 Mayıs tarihleri arasında oynanacak ve ardında lig süreci ise 9 Mayıs tarihinde başlayacak.

Lig yönetimi tarafından paylaşılan görseli aşağıda görebilirsiniz.

VRL Türkiye: Birlik Ligi 2. Split formatı açıklandı


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Atış Serbest’in yeni ödülleri Raze Ultisini en iyi kullananlara gidecek!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor