Connect with us

Fortnite

Fortnite’ın Ukrayna için topladığı bağış 144 milyon dolara ulaştı

Epic Games’in başlattığı kampanya devasa boyutlara ulaştı

Fortnite'ın Ukrayna için topladığı bağış 144 milyon dolara ulaştı

Epic Games, popüler battle royale oyunu Fortnite’ın yeni sezonuyla birlikte başlattığı yardım kampanyası sayesinde Ukrayna halkı için 2 hafta içerisinde 144 milyon dolar bağış toplandığını açıkladı.

İnşaat özelliğinin kaldırılması, getirilen yeni silahlar ve kostümler, Doctor Strange ve Spider-Man serisinden tanıdığımız Mary Jane karakterleri ile oyuncuların büyük ilgisini çeken 3. bölüm 2. sezon 20 Mart tarihinde başlamıştı. 3 Nisan tarihine kadar toplanan 144 milyonluk fon Direct Relief, UNICEF, World Food Programme, EU Refugee Agency ve World Central Kitchen yardım kuruluşlarına aktarılacak.

Kampanyanın ilk iki gününde 50 milyon dolar yardım toplamayı başaran oyun, 9 gün içerisinde bu rakamı 100 milyona çekmişti. Sony, Microsoft, Electronic Arts, CD Projekt Red gibi dev şirketler ve Ukrayna merkezli oyun geliştiricileri Ukrayna halkı için bir olmuş, farklı miktarlarda bağışta bulunmuş ve Rusya’ya tepkisini ortaya koymuştu. Fortnite ise Xbox ortaklığı ile Ukrayna için yarattığı 144 milyon dolarlık fon ile oyunseverlerin takdirini topladı.

”Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlar için insani yardım çabalarını destekleme amacıyla bize katılan herkese en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fortnite topluluğu ve Xbox ile birlikte toplamda 144 milyon dolar topladık.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite