Connect with us

Wild Rift

Wild Rift Elemental Vadi’ye kalıcı olarak kavuşuyor!

Wild Rift Elemental Vadi ve yeni ejderhalarla değişiyor!

Wild Rift Elemental

Riot Games Wild Rift ile mobil platformlarda da başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Sürekli güncellenen, espor tarafında da oldukça izlenen Wild Rift League of Legends’in popülerliğini mobil tarafta sürdürüyor. Bugünlerde ise Wild Rift bir süredir beklenen önemli bir güncellemeye kavuşuyor. PC tarafındaki League of Legends oyuncularının aşina olduğu element ejderleri Wild Rift’e adımını atıyor. Daha önceden sınırlı bir oyun modu olarak yer alan Elemental Vadi artık Wild Rift’te kalıcı olacak yer alacak. Yapılan testler sonrasında öğrenilen bilgiler neticesinde bu Elemental Vadi oyunun PC sürümünden birazcık farklı olacak.

Resmi sayfa üzerinden “eski ejder dostlarımıza veda etmenin vakti geldi” cümlesi ile açıklanmaya başlayan Elemental Vadi güncellemesi Vadi’yi bir hayli değiştirecek. 14 Temmuz saat 03.01’den itibaren başlayacak bu güncelleme ile Wild Rift vadisi 4 yeni ejdere kavuşacak. League of Legends’tan tanıdığımız Alev, Okyanus, Dağ ve Kadim Ejderler bu güncelleme ile Vadi’ye inecek. İlk ejderin katledilmesinden sonra ise Vadi değişecek. League of Legends’tan farklı olarak ise ejderi katleden takım kuvvetli bir güçlendirme olan Ejderha Avcısı güçlendirmesini alacak. Wild Rift’te Kadim Ejderha ise on dokuzuncu dakikada ortaya çıkacak.

Geliştirici ekibin de söylediği gibi Ejder Ruhu sistemi yerine Ejderha Avcısı güçlendirmesinin Wild Rift’te yer alacak olması oyuncuları şaşırtabilir. League of Legends’ın oyunu en çok değiştiren sistemlerinden biri olan Ejder Ruhu sisteminin Wild Rift’in kısa süren oyunlarına çok da uygun olmayacağı kanaatinde olan geliştirici ekip oyunun hızlı temposuna daha uygun bir güçlendirme sistemine gitmeye karar vermiş. İkinci ejderha kesildiğini elde edilecek bu Ejderha Avcısı güçlendirmesi sahip olunan tüm element güçlendirmesi etkilerini katlayacak. Oyun boyunca kesilen ejderha sayısı arttıkça bu etkinin gücü de artacak.

Wild Rift Elemental Vadi Güçlendirmeleri

Element güçlenrinden bahsetmişken bunların etkilerinden bahsetmemek de olmaz. İşte Wild Rift’e eklenecek 4 ejderha ve bunların güçlendirmeleri:

  • Alev Ejderi: Saldırı Gücü ve Yetenek Gücü değerlerini %4/8/12 arttırır. Bu miktar katledilen ejder sayısına göre artar
  • Dağ Ejderi: Zırh ve Büyü Direncini 6+ %3/12 + %6/18 +%9 artırır. Bu miktar katledilen ejder sayısına göre artar
  • Okyanus Ejderi: Her 5 Saniyede bir eksik canın %3/4.5/3 kadarını yeniler. Bu miktar katledilen ejder sayısına göre artar
  • Kadim Ejderha: Bir rakibe hasar vermek onun 3 saniye boyunca saniyede 60 gerçek hasar almasına sebep olur. Canı %15’in altındaki bir rakibe hasar verdiğindeyse onu anında infaz edersin.

Henüz yapılacak çok işleri olduğunu açıklama sonunda ifade eden Wild Rift geliştirici ekibi bu güncellemenin oyuna eklenmesi konusunda ne kadar mutlu olduklarını açıklama esnasında sıklıkla belirtiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wild Rift