Connect with us

Espor

World Series of Poker’de bir Espor turnuvası da olacak

Espor sektöründen pay almak isteyenler gün geçtikçe artıyor.

world-series-of-poker-espor-turnuvasi

World Series of Poker, bu etkinliğinde kendi alanının dışına çıkıyor! En büyük poker turnuvası, aynı zamanda insanların Fortnite: Battle Royale, Hearthstone ve FIFA gibi espor alanında da gelişmiş oyunlarda rekabet edebilmeleri için bir profesyonel bir arena da içerecek.

Bu espor sahnesi, 29 Mayıs’tan itibaren Las Vegas’taki Rio Kongre Merkezi’nin ana turnuva odasında yer alacak. Ayrıca bildirilene göre diğer popüler oyunlar da bu etkinlikte oynanabilecek. UMG, canlı ve çevrimiçi oyun turnuvalarına odaklanan bir Kuzey Amerikalı organizasyon şirketidir.

UMG Dallas etkinliğinden görüntüler;

World Series of Poker, Espor kitlesine de ulaşmak istiyor

World Series of Poker’in UMG Esports ile yaptığı anlaşmadan sonra, organizasyon şirketinin CEO’su Dave Antony yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl Las Vegas’taki elektronik sporları büyütme girişimlerimizi sıçramalar ile büyütme yolunu izledik.” dedi.

World Series of Poker, Las Vegas’ta büyük bir bilinirliğe sahip ve prestijli poker turnuvası bugüne kadar 2.6 milyar dolarlık bir para ödülü dağıttı. 50 gün boyunca süren etkinlik 48 yıl öncesine kadar dayanıyor. İlk etkinlik Benny Binion’ın daveti ile dünyanın bilinen en iyi 7 poker oyuncusunun buluşması ile gerçekleşmişti.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor