Connect with us

LoL

Worlds 2018: 2018 Dünya Şampiyonası’nın üçüncü gününde neler yaşandı?

#Worlds2018’de bugünkü maçlar nasıl geçti? C ve D gruplarından üst tura çıkan ekipler:

2018 dünya şampiyonası league of legends

Worlds 2018’de üçüncü günü de geride bıraktık. Bugünkü maçlardan sonra C ve D gruplarında çıkan takımlar belli oldu. Günün maçları ve alınan sonuçlar burada:

  • 11:00- G-Rex: 1-0 Gambit Esports
  • 12:00- KaBuM! e-Sports 1-0 DetonatioN FocusMe
  • 13:00- Kaos Latin Gamers 0-1 Gambit Esports
  • 14:00- KaBuM! e-Sports 0-1 Cloud9
  • 15:00- Kaos Latin Gamers 1-0 G-Rex
  • 16:00- Cloud9 0-1 DetonatioN FocusMe

Tie break karşılaşması

  • 17:00-DetonatioN FocusMe: 1-0 :KaBuM! e-Sports

C grubunda tiebreak karşılaşması oldu

C grubundan çıkan takımlar Cloud9 ile DetonatioN FocusMe oldu. Cloud9 çok temiz galibiyetler almasa da grup aşamasını 4-0 bitirdi. Cloud9’ın grupta en üstün olduğu taraf terübeli olmasıydı. Genel olarak iyi bir maç geçirmeseler bile iyi hamlelerle maçları kazanabildi. Cloud9 grubu birinci bitirerek diğer grupların ikincisiyle oynayacak. DetonatioN FocusMe turnuvanın en beklenmedik takımı oldu. Üst tura çıkmasını genel olarak kimsenin beklemediği Japonya temsilcisi DetonatioN FocusMe , KaBuM! e-Sports’u turnuva dışında bıraktı. Bugüne iyi başlamayan DetonatioN FocusMe KaBuM! e-Sports ve Cloud9 karşısında malup olsa da son maçta kendini toparlayıp bir üst tura adını yazdırdı. DetonatioN FocusMe KaBuM! e-Sports tie break karşılaşmasında çok hızlı bir oyun sergileyip kompozisyonunu erken safhada güçlendirdi ve 25. dakikayı görmeden maçı bitirdi. KaBuM! e-Sports ise tecrübesine ve ismine yakışır şekilde oynayamayıp Worlds’e veda etti. GGrubun maç istatikleri:

D grubunda G-Rex rüzgarı

D grubundam çıkan takımlar G-Rex ile Gambit Esports oldu. Bu iki takımın çıkacağı zaten düşünülüyordu ama G-Rex’in bu kadar üstün bir oyun oynayacağını kimse beklemiyordu. Kaos Latin Gamers her sene olduğu gibi ilk grup aşamasında elenen takım oldu. G-Rex istediği oyunu oynayan bir takım olduğunu ve güçsüz görülmemesi gerektiğini böylece göstemiş oldu. Gambit Esports ise kendisinden beklenenden düşük oyunuyla seyircilerini üzdü. G-Rex üst turda diğer gruplardan birinin ikincisiyle eşleşirken Gambit Esports ise diğer gruplardan birinin birincisiyle karşılaşacak. Grubun maç istatikleri:

Günün sonunda puan durumu:

Tablo

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL