Connect with us

Espor

Woxic: “Dramalara daha önceden yaptığım gibi dahil olmayacağım”

Yeni fırsatları değerlendirme aşamasında olan Özgür “woxic” Eker, yeni bir açıklamada bulundu.

Woxic: "Dramalara daha önceden yaptığım gibi dahil olmayacağım"

İlk olarak hakkında çıkan iddialar daha sonra ise Eternal Fire kadrosundan yeni fırsatları değerlendirmek üzere yedeğe geçmesi ile gündeme gelen 24 yaşındaki CS:GO oyuncusu Özgür “woxic” Eker, yeni bir açıklamada daha bulundu.

7 Kasım Pazartesi gününün akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden yaklaşık 10 Tweet’lik bir açıklama yapan oyuncu, taraftarların yanlış anladığı veya yanlış bildiğini düşündüğü bazı konulara açıklık getirmek istediğini söyleyip, “Öncelikle takımdan herhangi bir oyuncu/çalışan benim isteğim doğrultusunda gönderilmedi, ne karar alındıysa herkesin ortak kararı ile alındı.” dedi.

“Sene boyunca en fazla pracc yapan ve turnuva oynayan takımdık”

Takımın ve oyuncularının çalışmadığı ile alakalı mesajlar gördüğünü dile getiren oyuncu, “Sene boyunca en fazla pracc yapan ve turnuva oynayan takımdık, hafta sonu t1 takımların antrenman yapmadığı günlerde dahil biz antrenman yaptık. Önümüzdeki turnuvalarda derece yapabilmek için bunu 2x tempoya çıkarttığımız günlerimizde oldu. Günde 7-8 saat çalışmak yerine 10-11 saatlerine kadar da başarı istediğimiz için çıktık. O yüzden herhangi bir oyuncuyu sonuç bazlı yargılamak yerine sormanız gereken yapılan çalışmalara rağmen neden olmadığı olmalı.” şeklinde konuştu.

Takım olarak yaptıkları antrenmanların ardından bireysel antrenmanlara da değinen woxic, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sürenin üzerine oyuncuların hepsinin eksik yönlerini gidermek veya yeni bir şeyler eklemek için bireysel olarak ekstra çalışması gerekir, bunun için eksiğini saptamak ve ona göre programını yapmak vakit kazandırır. Kimisi ekstra oynar, kimisi ekstra izler. Antrenmana getirir, uygular, iyiyse kendine ekler ve devam eder. Fakat takım olarak veya bireysel olarak yapılan tüm hazırlıkların saat çarkı gibi de kusursuz ve uyumlu işleyebilmesi için düzgün bir çalışma ortamı ve profesyonel insanları gerektirir.”

“Herhangi bir profesyonel org’da Toxic iseniz 15 günden fazla çalışamazsınız”

Toksik olduğuna dair iddialara da değinen Özgür “woxic” Eker, oynadığı takımlarda ne yönetim ile ne de oyuncular ile böyle bir konuda problem yaşamadığını dile getirip şöyle devam etti:

“Bu sebepten ötürü halen devam eden güzel dostluklara sahibim. Herhangi bir profesyonel org’da toxic iseniz 15 günden fazla çalışamazsınız. Yayınlarımda beni gördüğünüz kadar tanıyorsunuz ama maalesef ne benim ne de başka bir oyuncunun kim olduğunu gerçekte bilmiyorsunuz. Yayın açıp sizleri yanlış yönlendirebilirim bu çok basit çünkü hiçbir konunun doğrusunu veya yanlışını bilmiyorsunuz.”

woxic: “dramalara daha önceden yaptığım gibi dahil olmayacağım”

Kendi kariyerinde Eternal Fire takımını bırakıp yeni bir sayfa açmak istemediğini belirten oyuncu, bu kararı almak zorunda kaldığını söyledi. Her şeyin güzel gittiği bir dünya senaryosunda takımın kurulmasına sebep olan kişi olarak halen o gemide kalabilecek olsa kalacağını belirten oyuncu, yayınladığı ilk açıklamada bu sebepleri açıkladığına dikkat çekti.

Daha fazla uzatmak istemediğini ve yanlış anlaşılmalara sebep olmaması için böyle bir yazı yazmak istediğini ifade eden woxic, açıklamasını şu sözler ile sonlandırdı:

“Birkaç gündür de sürüklenmeye çalıştığım dramalara daha önceden yaptığım gibi dahil olmayacağım. Gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. İlk günden beri destekleyen insanların kararıma saygı duyması benim için yeterli. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.”


İlginizi Çekebilir:

Eternal Fire’da değişim sürüyor! Calyx tekrardan Eternal Fire’da

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor