Connect with us

Espor

wtcN: “Espor alanına yapılan yatırımların giderek artacağını düşünüyoruz”

Ferit “wtcN” Karakaya esporun geleceğine dair görüşlerini paylaştı.

wtcN: "Espor alanına yapılan yatırımların giderek artacağını düşünüyoruz"

Ocak ayının ilk günlerinde İbrahim ”SouhcNi” Sağır’ı bünyesine katması ile birlikte gündemimize gelen BBL Esports’un Kurucu Ortakları arasında yer alan Ferit “wtcN” Karakaya, yaptığı yeni açıklama ile birlikte gündemimize geliyor. Yayınlanan bir basın bülteni üzerinden yapılan açıklamada Karakaya, esporun geleceğine dair görüşlerini paylaştı.

Esporun ekosistemdeki vizyoner insanların çalışmaları sayesinde popülaritesini artırmayı sürdürdüğünü dile getiren Karakaya, Bu çalışmalar doğrultusunda espor dünyası olarak daha geniş kitlelere ulaşıyor ve adım adım gelişim göstermeye devam ediyoruz. Sektördeki rakamlara bakıldığında olumlu bir tablo görüyoruz. Yakaladığımız büyüme hızının yavaşlayacağına dair herhangi bir emare bulunmuyor. Bu sebeple, önümüzdeki dönemde artan yatırımlarla birlikte izleyici sayısında da büyük bir artış bekliyoruz. dedi.

“Espora yönelen oyuncu sayısı da artış gösterecek”

Yaşanan bu gelişmelerin sadece sektörü canlandırmak ile kalmayacağına dikkat çeken wtcN, şöyle devam etti:

“Yatırımlar sebebiyle daha büyük kazançların elde edildiği bir ortamda, tam zamanlı bir kariyer tercihi olarak espora yönelen oyuncu sayısı da artış gösterecek. Bu sebeple oyuncuların gelirlerinin de artış göstereceğini düşünebiliriz. Profesyonel anlamda oldukça başarılı, mücadeleci ve deneyimli oyuncuların sayısının yükseleceğini, sektörün üst düzey yeteneklerle buluşacağını ve dolayısıyla alandaki rekabetin de artacağını öngörüyoruz.

Tüm bunlar ışığında, gelecekte daha fazla profesyonel oyuncunun, takımın ve organizasyonun dahil olmasıyla birlikte büyük bir espor sektörü bizleri bekliyor. BBL olarak, bu gelişmelerden oldukça mutluyuz. Rekabetin ve oyun seviyesinin yükseleceği bir ortamın ekosistemdeki tüm paydaşları besleyeceğini düşünüyoruz. Mücadeleci yapımızla alanda yeni rakiplerin ortaya çıkmasından çekinmiyoruz çünkü rakiplerin bizi geliştireceğini ve daha ileri taşıyacağına inanıyoruz.”

“Espor alanına yapılan yatırımların giderek artacağını düşünüyoruz”

Ferit “wtcN” Karakaya düşüncelerini paylaştığı açıklamada oyun ekosistemine de değindi. Oyuncuların oyunlar aracılığıyla rutin hayatlarında gerçekleştiremedikleri aksiyonları ve deneyimleri sanal bir ortamda görsel olarak keşfedebildiğini dile getiren Karakaya, “Öte yandan, esporun sadece eğlenceli bir deneyim alanı sunmakla kalmadığını ifade edebiliriz. Aynı zamanda oyunculara iş birliği içerisinde hareket edecekleri, iletişim kuracakları ve fikir alışverişinde bulunacakları bir dayanışma ortamı da sunuyor. Çevrimiçi karşılaşmalar devam ederken çevrimiçi sohbet aracılığıyla iletişim sağlayan oyuncular, anlık tepkiler göstererek daha iyi bir rekabetin önünü açıyor. Buradan hareketle oyun platformlarının bir sosyalleşme ortamı oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bunlar ışığında, dijitalleşen dünyada espor alanına yapılan yatırımların giderek artacağını düşünüyoruz. Yatırımların çoğalmasının ardından ekosistemdeki tüm paydaşlar daha iyi fırsatlardan yararlanma imkânı yakalayacak. Bu sayede her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşılırken, esporun popülaritesini artıran bir spor dalı olarak dikkat çekeceğini söylemek mümkün. Sonuç olarak, espor geleceğin spor dünyasında önemli bir yer tutacak. BBL olarak, taraftarlarımızdan da destekleriyle ekosistemimizi daha ileriye taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Taraftarlarımızın bize olan güvenini ve inancını biliyoruz. Bizler, geleceğin spor dünyasında önemli bir oyuncu olarak yer alacağız. diye konuştu.


İlginizi Çekebilir: Ferit “wtcN” Karakaya: “Biz BBL’i kurduğumuz günden bu yana Avrupa’yı hayal ettik”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor