Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

XANTARES’li BIG, Flashpoint’te Playoff’lara kaldı!

.@XANTAREScsgo’lu BIG, Flashpoint’te Playoff’lara kaldı!

Flashpoint‘in iddialı ekiplerinden olan BIG, B Grubu finalinde MIBR karşısında elde ettiği galibiyetler ile Playoff’lara katılmaya hak kazandı!

BO3 formatında oynanan grup finallerinde ilk maç Nuke haritasında oynandı. Brezilya’lı ekip MIBR tarafından seçilen Nuke haritasında oynanan ilk yarının sonucu, 10-5 BIG lehine oldu. Maçın ikinci yarısında maça yeniden ortak olan MIBR skoru 13-11 kendi avantajına çevirmeyi başardı. MIBR‘ın oyununu soğutmak adına alınan molaların ardından BIG, elde ettiği 5 round’luk galibiyet serisinin ardından, Nuke haritasının kazananı oldu.

Serinin ikinci maçı Alman ekibin seçtiği Dust2 haritasında oynandı. İlk yarı boyunca XANTARES ve takımın geri kalanı için maça ortak olmak, bir önceki haritadaki kadar kolay olmadı. Alman rakibi karşısında ezici bir üstünlük kuran MIBR, ilk yarıyı 13-2 önde kapattı. İkinci yarıda yakalanan 8 round’luk galibiyet serisi,  Alman ekibinin galibiyeti için yeterli olmadı. Yeniden toparlanan Brezilya’lı ekip, maçın sonucunu 16-10 olarak belirledi. Böylece seri son harita olan Vertigo‘da son buldu. Kıran kırana geçen ve maç içerisinde ibrenin sürekli yön değiştirdiği son harita, bütün CS:GO severleri için adeta görsel bir şölendi. MIBR, maçın ilk yarısını 9-6 önde kapatmasına rağmen, ikinci yarıda rakibine karşı bariz üstünlük sağlayan BIG, 16-14’lük skor ile son haritayı kazandı.

Oynanan ilk 2 haritada kendi oyunu yeteri kadar iyi ortaya koyamayan başarılı temsilcimiz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş ise son haritada elde ettiği 31 frag ile takımına maçı kazandıran en önemli aktör oldu. Alman ekibinin Playoff’larda eşleşeceği ekip, gün içerisinde tamamlanan maçların ardından belli olacak. Flashpoint’teki eşleşmeleri takip etmek ve daha fazlası hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive