Connect with us

Oyun

Yanlış alarm: Spider-Man: Miles Morales Türkçe dil desteğiyle gelmiyor!

Ön sipariş veren oyuncular kızgın

spider man miles morales

Geçtiğimiz hafta yapılan duyuru yalan oldu. PlayStation Türkiye’nin yeni açıklamasına göre Spider-Man: Miles Morales Türkçe dil desteği içermeyecek.

PlayStation Türkiye, geçtiğimiz hafta gönderdiği basın bülteninde verdiği müjdelerle birlikte Türk PS5 kullanıcılarını sevindirmişti. Yapılan açıklamada Demon’s Souls, Sackboy ve Spider-Man: Miles Morales için Türkçe alt yazı ve dublaj desteklerinin bulunacağı söylenmişti. Yapılan bir düzeltmeyle birlikte PlayStation Türkiye şikayetleri üzerinde topladı.

Enis Kirazoğlu’na gönderilen e-postada “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Türkçe dil desteği içermeyecektir. İletişimde yaşanan bu hatadan dolayı özür dileriz.” ifadesi kullanıldı. Bir iletişim hatasından dolayı doğduğu söylenen bu yanlışlık, oyun camiasında tanınan isimlerin de arasında bazı sorunların çıkmasına sebep oldu.

PlayStation Türkiye’yi bu olaydan dolayı eleştiren bir Twitter kullanıcısı, firmanın ortamına PintiPanda’yı da dahil edince sevilen yayıncı bu ithama karşı çıktı. Tuna Akşen, paylaştığı gönderide bu algının oluşmasındaki sebebin Jahrein veya wtcN olabileceğini belirtti.

Ünlü yayıncı ve Youtuber PintiPanda gelen eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi!

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun