Connect with us

Espor

Yükselme Ligi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Şampiyonluk Ligi’ne çıkma mücadelesi veren takımların karşılaşmalarına sahne olan Yükselme Ligi için yeni sezonun detayları belli oldu. Riot Games Türkiye ekibinin resmi espor portalı LoLespor üzerinden yayınlanan bilgilere göre Yükselme Ligi’nin yeni sezonu 30 Ocak 2018’de başlıyor.

LoLespor’da verilen bilgilere göre ligin formatı aşağıdaki gibi olacak:

Yükselme Ligi bu sene de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi “tek maç” üzerinden oynanacak ve puan sistemi yerine galibiyet/mağlubiyet sayıları baz alınacak. Geçtiğimiz seneye oranla yaptığımız bir değişiklik ise iki takımın maçlarının arka arkaya oynanacak olması.

Daha önce duyurduğumuz üzere Yükselme Ligi’nin lig aşaması artık Riot Games Türkiye ofisinde, Şampiyonluk Ligi’yle aynı şartlarda oynanacak ve YL oyuncuları ilk kez lig aşamasını çevrimdışı olarak deneyimleme fırsatı bulacak. Bunun Yükselme Ligi’nin seviyesini artırmak adına önemli bir değişiklik olduğunu düşünüyoruz.

Yükselme Ligi’ne katılacak takımlar nasıl belirlendi?

Önce Yükselme Ligi’ne katılacak takımların nasıl belirlendiğinden bahsedelim. 3 takım geçtiğimiz mevsimden hak kazanıyor, bu takımlar:

  • Oyun Hizmetleri (OHM) – ŞL’ye çıktıktan sonra haklarını RBE’ye devretti ve ŞL’den düşen Çilekler’in YL haklarını devraldı
  • Beşiktaş eSports (BJK) – Geçtiğimiz sene YL’yi ilk 3 içinde bitirdi
  • P3P eSports (P3P) – Geçtiğimiz sene ŞL’den düştü

Diğer 3 takım ise gerçekleşen 4 Açık Eleme sonunda en çok puan toplayan takımlar:

  1. Macro Maniacs (MCM) – 260 Puan
  2. Çilekler (CLK) – 180 Puan
  3. Team Cappadocia (CAP) – 160 Puan

Takımlar belirlendikten sonra kadro bildirimi yapmak veya herhangi bir devir işlemi olacaksa bunu tamamlamak için belli bir süreye sahip oluyor. Bu süre tamamlanana kadar OHM’nin listede belirtilen değişikliği dışında herhangi bir değişiklik olmadı ve YL takımları yukarıdaki gibi oluştu.

Lig aşaması 5 hafta sürecek ve her hafta 6 maç izleyeceğiz. 5 haftalık maratonun ardından ligde ilk 4 sırayı alan takımlar YL Finalleri’ne yükselerek Şampiyonluk Ligi’ne katılmak için mücadele edecek. YL Finalleri’nde şampiyon olan takım direkt olarak Şampiyonluk Ligi biletini cebine koyarken, YLF 2.si ve 3.sü de Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde ŞL’nin 7.siyle mücadele edecek.

Yükselme Ligi’nde Beşiktaş Esports, Çilekler, Macro Maniacs, Oyun Hizmetleri, P3P Esports ve Team Cappadocia ekiplerini izliyor olacağız. Bu ekiplerin kadroları hemen aşağıda sizlerle.

Yükselme Ligi Fikstürü

Bilgilerin kaynağı LoLespor.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor