Connect with us

Espor

Zeitnot: “İyi destekler yoktu, oyunu öğretmeye çalışıyordum”

Zeitnot, LoLespor’un canlı yayınında merak edilen soruları yanıtladı. #VFŞL’nin diğer nişancılarından scrim detayına kadar birçok açıklamayı derledik.

Zeitnot, SuperMassive

Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun, LoLespor’un canlı yayınında birçok merak edilen soruya cevap verdi. Canlı yayından aldığımız notlar ile bu içeriği hazırladık. Güncel meta ve birçok espor konusu hakkında Zeitnot şu yorumları yaptı:

“Mobil şampiyonlar daha iyi”

9.1 Yaması’yla birlikte oynanan şampiyonlarda da değişikliğe gidilecek gibi görünüyor. Bu konuda tekli dereceli sıra için birkaç öneri sunan Zeitnot mobil şampiyonların daha iyi durumda olduğunu söyledi. Yıldız oyuncuya göre herkesin oynaması gereken şampiyonlar ise Lucian, Ezreal ve Kai’sa. Vayne’in aldığı güncellemeyi de beğenen Zeitnot, Vayne’i ilerleyen dönemde rekabetçi sahnede de görebileceğimizi düşünüyor.

Bahçeşehir SuperMassive bu sezon ne yapar?

Zeitnot, Bahçeşehir SuperMassive’in bu sezon en üstten başlayacağını düşünüyor. Rakip kadrolara ve mevcut Bahçeşehir SuperMassive kadrosuna bakan oyuncu, bu karşılaştırmaya göre, çok iyi göründüklerini söyledi. Ayrıca lig zamanında ne olacağının belli olmadığını belirten oyuncu her takımın birbirini yenebileceğini söylerken, sezonun sonuna doğru en iyi olacağız yorumunda bulundu.

Espor Sahnesi hakkında ne düşünüyor?

VF Şampiyonluk Ligi oyuncuları yakın dönemde Espor Sahnesi’ni gezme fırsatı bulmuşlardı. Espor Sahnesi’ni beğendiğini söyleyen Zeitnot, bu kadar iyi olacağını düşünmediğini belirtti.

Yanındaki destekler hakkında ne düşünüyordu?

Profesyonel kariyeri boyunca birçok destek oyuncusuyla oynayan Zeitnot, kariyerinin başlarında Türkiye’deki destek oyuncularının zayıf olduğunu söyledi. Hâlâ bu konuda problemlerin olduğunu söyleyen oyuncu, bir dönem iyi desteklerin olmadığını ve bir dönem yanındaki desteklere -oyunu- öğretmeye çalıştığını açıkladı. Sonrasında Dumbledoge, SnowFlower ve Wolf gibi oyuncularla birlikte üzerindeki baskının kalktığını belirten Zeitnot, artık koridor aşamasında destek oyuncusuna ne yapması gerektiğini söylemesine gerek kalmadığını belirtti.

“Ben Frozen denen adamla aynı ligde oynamak istemiyorum” sözü hakkında

Zeitnot, Frozen’ın 1907 Fenerbahçe kadrosunda yer aldığı dönemde attığı bir tweet’te, Frozen denen adamla aynı ligde oynamak istemediğini söylemişti. Bu konuda da bir açıklama yapan yıldız oyuncu, bunun bir detek tweet’i olduğunu söyledi ve ekledi: “İyi oyunculara karşı oynamayı severim.”

Frozen’ın çok bilgili bir oyuncu olduğunu söylerken, Koreli oyuncunun mental olarak da çok iyi olduğu söyledi. Bu yönleriyle Frozen’ı örnek takım arkadaşı olarak gördüğünü söyleyen Zeitnot, Frozen’ın çok üstün bir seviyede olduğunun altını çizdi. “Yavaş yavaş daha iyi anlaştığımızda çok daha iyi oynayacak” yorumunu yaptı.


Frozen’ın bileği hakkında

Frozen’ın bileğindeki sakatlık durumu hakkında da konuşan Zeitnot, bu konuda daha önce hiç şikayet duymadığını söyledi. Thaldrin bir yayınında Frozen’ın bileğinde problem olduğunu söylemişti.

Ligdeki nişancılar hakkında ne düşünüyor?

  • Pilot güzel, iyi oynuyor diye düşünüyorum, solo Q’da karşılaşmadım.
  • Ruvelius tehlikeydi.
  • Madness güzel oyuncu.
  • Hades geçen sezon pek iyi oynamıyordu, geliştirmiş diye düşünüyorum. Problem olabilir belki.
  • Dark Passage’ın alt koridorunu solo Q’da görüyorum ama genelde mage oynuyor, nişancıyla görmedim.
  • HolyPhoenix ile yakın seviyedeyiz diye düşünüyorum.”

Wolf vs. Revanche

Revanche bir süredir Wolf’la 1v1 oynamak istediğini söylüyordu. Bu konuda birçok tweet atan Revanche’ın bu isteğini de yorumlayan Zeitnot, bu isteği sonradan öğrendikleri söylerken, “Wolf’un pek umursadığını zannetmiyorum.” dedi.

Scrim dedikoduları hakkında

Yakın dönemde Closer’ın bir yayınında Royal Youth’un yöneticisi Mert Tanrıverdi’nin konuşmaları dikkat çekmişti. Bu konuda da kısa bir açıklama yapan Zeitnot, “Söylenme biraz yalan, sıkılmış gibi.” yorumunu yaptı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor